London, 15. 09. 2009 18.15 |

V obračunu skupine D nogometne Lige prvakov je Chelsea na Stamford Bridgeu z 1:0 premagal Porto. Edini zadetek je dosegel Anelka.

Chelsea, ki ga v letošnji sezoni vodi Carlo Ancelotti, je bil na domačem Stamford Bridgeu velik favorit, čeprav je manjkalo kar sedem standardnih nogometašev. Zaradi kazni iz lanske sezone sta na tribuni tekmo spremljala Jose Bosingwa in Didier Drogba, na seznamu poškodovanih pa so bili še Joe Cole, Jurij Žirkov, Paulo Ferreira, Alex in Deco. Igralce je motil močan dež, vseeno pa smo v prvih minutah videli po eno priložnost na vsaki strani. Prvi je zapretil napadalec Porta Hulk, ki je v 6. minuti močno streljal proti golu, a je Čech strel ubranil, na drugi strani pa se je minuto kasneje Lampard sam znašel v kazenskem prostoru Porta, a je njegov strel z glavo Helton ujel. V 17. minuti je Anelka močno streljal, a se je Meireles požrtvovalno vrgel pod žogo, tri minute kasneje pa je bil spet v glavni vlogi Francoz, ki je po podaji Lamparda streljal iz strani, a je bil vratar Porta na pravem mestu.

V prvi polovici polčasa je Chelsea prevzel pobudo in bil podjetnejši, a so v drugem delu gostje vzpostavili ravnotežje in bili nevarni predvsem v protinapadih. V nadaljevanju vratarja nista imela prav veliko dela, čeprav so nogometaši obeh moštev pogosto poizkušali s streli. Najbolj nevarno je bilo v sodnikovem podaljšku, ko je Malouda prodrl v kazenski prostor, a ni uspel streljati, na drugi strani pa je Čech ubranil strel Meirelesu z glavo, zadnji strel pa je pripadel Rodriguezu, ki pa je streljal mimo vrat. V strelih so bili boljši gostitelji (11:8), v okvir vrata pa so šli le štirje streli (2:2).

Gostitelji so v tretji minuti nadaljevanja povedli z 1:0. Anelka je močno streljal, a je Helton njegov strel ubranil, v drugem poizkusu pa je Francoz s strelom iz strani zadel mrežo. V 54. minuti je imel Malouda možnost za povišanje vodstva, a je njegov strel z glavo zletel mimo vrat. Trener Porta Ferreira je v isti minuti izvedel prvo menjavo, iz igre je odšel Gonzalez, na zelenico pa nevarni Falcao. V 58. minuti je v podobni akciji, s strelom z glavo, poizkušal še Kalou, a se je z odlično obrambo izkazal Helton. V 68. minuti je prvo resno akcijo v drugem polčasu izpeljal Porto, Falcao je streljal, a Čech ni imel težav, v 74. pa je poizkušal še Guarin in tokrat se je moral Chelseajev vratar bolj potruditi. V 77. minuti je prvo menjavo izvedel tudi Ancelotti in je na igrišče poslal Bellettija, na klop pa se je usedel Kalou. Portugalci so bili vedno nevarnejši, Varela je imel v 82. minuti lepo priložnost ob strelu iz strani, a je Čech žogo izvrstno odbil. Do konca je imel Porto pobudo, a se rezultat ni več spremenil in Chelsea je vknjižil prve točke v letošnjem tekmovanju najboljših evropskih klubov.

Chelsea – Porto 1:0 (0:0)