Madrid, 21. 10. 2009 07.21 |

V derbiju tretjega kroga Lige prvakov sta se udarila madridski Real in AC Milan. Na tekmi polni preobratov so se zmage veselili Milančani, ki so zmagali z izidom 3:2.

Na stadionu Santiago Bernabeu sta se v tretjem krogu elitne Lige prvakov pomerila dva nogometna velikana domači Real Madrid in AC Milan. Tekma presežnikov je bila pravi nogometni spektakel, na eni strani domača ekipa, ki jo v nogometnih krogih že imenujejo nova generacija Galaktikov, na drugi strani pa gostje iz Milana, ki imajo prav tako zavidanja vredno ekipo.

Poškodbe so več sivih las povzročile domačemu trenerju Manuelu Pellegriniju, saj ni mogel računati na prvega zvezdnika ekipe Cristiana Ronalda, v ekipi pa ni bilo niti Ruuda van Nistelrooya, Fernanda Gaga in Christopha Metzelderja. Gostujoči trener Leonardo pa je moral tekmo odigrati brez Marca Storarija, Christiana Abbiatija, Davida Di Gennara in Oguchija Onyewuja.

V uvodnih minutah tekme si nobena ekipa ni priigrala resnejših priložnosti, še najlepšo je imel Benzema v peti minuti, a je vratar Dida strel mojstrsko ubranil. Po zadetku je zadišalo v 14. minuti v kazenskem prostoru je Zambrotta pokosil Benzemaja, vse je kazalo, da bo sledil strel z bele točke, sodnikove piščalke pa so ostale neme. Nato pa je sledila 19. minuta, na robu kazenskega prostora je akcijo začel Albiol, a je streljal premalo natančno tako, da je Dida strel uspel ubraniti, a žogo je v kazenskem prostoru mojstrsko izkoristil Raul in po napaki Dide domače popeljal v vodstvo. Že v 25. minuti bi Milan izid lahko poravnal, do priložnosti je prišel Inzaghi. Ob koncu prvega polčasa so imeli domači nogometaši še nekaj priložnosti, do strelov sta prišla Marcelo in Ramos, vendar je Dida tokrat svojo nalogo opravil z odliko.

Do prve priložnosti so v nadaljevanju prišli domači nogometaši, v kazenskem prostoru je Milanovo obrambo lepo izigral Raul, vendar pa je žogo poslal mimo gola. Nato je po levi strani poizkušal še Kaka. V 52. minuti so do prve priložnosti prišli tudi gostje iz Milana, močan strel je na gol sprožil Inzaghi, a je Casillas brez posebnih težav strel ubranil. Že tri minute kasneje je gol Milana znova ogrožal Raul, a je bil Dida na pravem mestu. Nato pa so sledile minute Milana, najprej je na 1:1 v 62. minuti poravnal Pirlo, ki je s kakšnih 35 metrov matiral Casillasa,  že štiri minute kasneje pa je za hladen tuš Reala poskrbel Pato, ki je po napaki Casillasa Milančane popeljal v vodstvo. Real jim ni prav dolgo ostal dolžan, v 67. minuti so si Madridčani priigrali kot, na robu kazenskega prostora pa je žogo odlično izkoristil Drenthe in izid poravnal na 2:2. Milančani bi lahko že nekaj minut kasneje povedli, ko je Ronaldinho v kazenski prostor lep predložek poslal Seedorfu, slednji pa ni bil dovolj precizen. Po golu je znova zadišalo v 84. minuti, ko je streljal Raul, a je bil v prepovedanem položaju. Že minuto kasneje bi se med strelce še drugič na današnji tekmi lahko vpisal Pato. Nato pa je bilo na Santigao Bernabeu tudi nekaj vroče krvi, po avtogolu Ramosa, ki ga je sodnik razveljavil, so se nogometaši nekoliko 'pobliže' pogovorili, sodnik pa je za takšno obnašanje podelil tudi rumen karton. Za novo veselje Milančanov pa je v 88. minuti poskrbel Pato, ki je s fantastičnem volejem v obup spravil Casillasa in Rossoneri so domov odšli s polnim izkupičkom in tako popravili slab vtis iz prejšnjega kroga, ko jih je ponižal Zürich.

Real Madrid - AC Milan 2:3 (1:0)
Raul 19., Drenthe 76.; Pirlo 62., Pato 66., 88.

Bordeaux – Bayern 2:1 (2:1)