Milano, 03. 11. 2009 06.30 |

V 4. krogu nogometne Lige prvakov sta se na San Siru pomerila AC Milan in madridski Real. Po zadetkih Benzemaja in Ronaldinha se je tekma končala brez zmagovalca (1:1).

Madridski Real je na San Siro dopotoval s popotnico bolečega poraza s prve tekme na Santiagu Bernabeu, kjer je beli balet z dvema zadetkoma v drugem polčasu potopil Brazilec Alexandre Pato. Po tem porazu se je v slačilnico belega baleta vnesel nemir, vnovič so pritisnili tudi navijači, ki so na piko vzeli prav trenerja Manuela Pellegrinija. Po nekaterih informacijah naj bi bila prav tekma z rdeče-črnimi ključna za usodo čilenskega strokovnjaka. Kot pišejo španski mediji, bo morebitni poraz Pellegrinija že "odpihnil". Real je v Milano dopotoval brez Cristiana Ronalda in Gutija, gostitelji pa večjih težav z igralskim kadrom pred tekmo niso imeli. Milan je tekmo začel le z enim pravim napadalcem Marcom Borriellom, pri Realu pa sta v konici napada začela Higuain in Benzema, kapetan Raul pa je obsedel na klopi. Španski podprvak je v lombardijski prestolnici lovil tudi prekinitev negativne statistike, saj na San Siru proti Milanu v svoji zgodovini še ni zmagal.

Karim Benzema
Karim Benzema FOTO: Reuters
Podobno tradicijo je Milan presekal pred štirinajstimi dnevi, ko je prvič v zgodovini slavil na Santiagu Bernabeu. Gostje iz španske prestolnice so od prve minute prevzeli pobudo na travniku in preko Higuaina, Sergia Ramosa, Karima Benzemaja in Diarraja resno ogrozili vrata Dide, toda Brazilec je bil vselej na mestu, oziroma so bili poskusi nogometašev belega baleta za malo nenatančni. Madridski pritisk se je nadaljeval tudi v nadaljevanju, še najlepšo priložnost pa je spet imel Benzema, ki je v 20. minuti poskusil z diagonalnim strelom s kakšnih 15 metrov, toda njegov poskus je bil le za nekaj centimetrov premalo natančen. V tem primeru bi bil Dida bržkone povsem brez možnosti. V 24. minuti je prvič konkretneje udaril Milan. Hiter protinapad je peljal Clarence Seedorf in lepo našel prodirajočega Pata. Brazilec se je znašel v fantastični situaciji za dosego zadetka, toda preveč je okleval in velika priložnost rdeče-črnih je bila zamujena. Pet minut kasneje pa je Real le kronal veliko premoč v prvem polčasu. Kaka je s prodorom „osvojil“ lep del terena in se s kakšnih 20 metrov opogumil ter sprožil proti vratom. Dida je njegov močan poskus po tleh le odbil, Francoz Benzema pa je z diagonalnim strelom iz dokaj neugodne situacije le premagal vratarja Milana in poskrbel za vodstvo belega baleta. Gostitelji so prišli do izenačenja na dokaj srečen način, potem ko je glavni sodnik Felix Brych (pre)strogo dosodil najstrožjo kazen po igranju z roko Pepeja v kazenskem prostoru, Brazilec Ronaldinho pa je atraktivno zabil za izenačenje. Milan je imel že nekaj minut kasneje veliko priložnost za vodstvo, toda spet je bil v glavni vlogi Nemec Brych, ki je videl prekršek Pata in razveljavil gol Milana. V zadnjih dvajsetih minutah se je na San Siru igral „atomski“ nogomet, toda tekemca sta na odmor odšla z miroljubnim remijem.

Ronaldinho
Ronaldinho FOTO: Reuters

V nadaljevanje sta nasprotnika krenila v istih postavah, toda precej bolj umirjeno in manj napadalno kot v finišu prvega polčasa, ko je bilo na travniku živahno in je zadetek visel v zraku. Vse do sredine drugega polčasa omembe vrednih akcij pred vrati enih in drugih ni bilo, še najbližje zadetku so bili gostitelji v 60. minuti, ko je po prekinitvi poskusil Ambrosini. Slabih deset minut pred koncem rednega dela se je nenadoma v odlični priložnosti za dosego zadetka znašel izkušeni Pippo Inzaghi, ki je zamenjal Marca Borriella, toda 37-letni napadalec se v dobrem položaju ni najbolj znašel. Isti nogometaš je sicer v igro Milana v finišu tekme vnesel kar nekaj živahnosti, predvsem pa opozoril gostujočo obrambo, da v nobenem trenutku ne sme zaspati. Trener Reala Pellegrini je v finišu tekme zamenjal oba napadalca in v igro poslal Ruuda van Nistelrooyja in Raula. Slednji je imel slabe tri minutre pred koncem lepo priložnost, vendar je njegov strel s kakšnih 10 metrov Dida s težavo ukrotil in ostalo je pri miroljubnem neodločenem izidu.

AC Milan : Real Madrid 1:1 (1:1)