Rubin in Dinamo s praznimi naboji

Ljubljana, 24. 11. 2009 06.30 |

Nogometaši Rubina iz Kazana so v 5. krogu Lige prvakov gostili kijevski Dinamo. Dvoboj ruskega in ukrajinskega prvaka se je končal z remijem brez zadetkov.

Andrej Ševčenko tokrat ni imel svojega dne.
Andrej Ševčenko tokrat ni imel svojega dne. FOTO: Reuters
Srečanje na centralnem stadionu v Kazanu so bolje začeli gostje, ki so prvič resno zapretili že v šesti minuti. Prvi zvezdnik Dinama Andrij Ševčenko je lepo podal do svojega soimenjaka Andrija Jarmolenka, ki pa je žogo poslal čez vrata. Na prvo polpriložnost gostiteljev so privrženci Rubina morali počakati do 14. minute, ko je z glavo poskusil Aleksandr Bukharov, a je njegov ne preveč natančen poskus ukrotil Aleksandr Šovkovski. Naslednji je roke vratarja Dinama v 32. minuti ogrel argentinski napadalec Alejandro Dominguez, ki je prišel do strela po nespretnem izbijanju žoge Romana Eremenka. Dominguez je znova zapretil zgolj dve minuti kasneje, ko je po lepem prodoru poslal uporabno žogo v sredino, kjer pa je zamudil Bukharov. Najlepša priložnost pa se je domačim ponudila tik pred iztekom prvega polčasa. Atraktivno je s 'škarijcami' poskusil Dominguez, Šovkovski je strel atraktivno ubranil, odbito žogo pa je Bukharov z glavo poslal prek vrat.

Alejandro Dominguez je imel največjo priložnost za Rubin.
Alejandro Dominguez je imel največjo priložnost za Rubin. FOTO: Reuters

Tudi v drugem polčasu so prvi zapretili gostje. Iz oči v oči z vratarjem Sergejom Rižikovom se je znašel Jermolenko, kot zmagovalec pa je iz dvoboja odšel čuvaj mreže Rubina. Če je bil v prvem delu bolj pod pritiskom Šovkovski, je bil tokrat večkrat na preizkušnji vratar ruskih prvakov. Najbolj aktivna sta bila Jarmolenko in Ševčenko, a njuni poskusi niso našli poti do mreže. Še najbližje uspehu je bil Ševčenko v 75. minuti, ko je Rižikov le s težavo njegov strel preusmeril v kot. Ruski vratar je bil znova na preizkušnji že pet minut kasneje, ko je svojo močno desnico preizkusil Artem Milevski. Gostitelji so imeli najlepšo priložnost v drugem polčasu v 87. minuti, ko je z glavo v sredino podal Bukharov, nevaren predložek pa je v kot odbil Ayila Yussuf. Do konca srečanja priložnosti za spremembo izida več ni bilo in srečanje se je končalo z najmanj popularnim izidom v nogometu, 0:0.