Hokej

Messier direktor kanadske reprezentance za SP

Ljubljana, 09. 12. 2009 09.07 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Legendarni kanadski hokejist Mark Messier bo vodil kanadsko reprezentanco na svetovnem prvenstvu leta 2010 v Nemčiji.

Mark Messier
Mark Messier FOTO: Reuters

S funkcijo, ki so jo zaupali Marku Messierju pri zvezi, bo nekdanji igralec moštev Edmonton Oilers, New York Rangers in Vancouver Canucks tudi sestavil reprezentanco, ki bo po dveh srebrnih kolajnah spet poskušala postati svetovni prvak. "Ponosen sem, da bom spet imel priložnost zastopati svojo reprezentanco na velikem tekmovanju. V naslednjih tednih bom začel iskati marketinško vodstvo, strokovni štab in igralce, ki bodo sposobni osvojiti naslov svetovnega prvaka," je na novinarski konferenci v Hiši slavnih dejal njen član, sicer šestkratni zmagovalec Stanleyjevega pokala in trikratni svetovni prvak.

V ligi NHL je s 1887 točkami, ki jih je zbral v 25 letih, drugi najučinkovitejši igralec, pred njim je le Wayne Gretzky, tudi nekdanji direktor kanadske reprezentance. Na februarskih olimpijskih igrah februarja v Vancouvru bo imela Kanada še staro vodstvo. Direktor reprezentance bo Steve Yzerman, glavni trener pa Mike Babcock.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20

KOMENTARJI (0)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.