Olićev gol v 92. minuti zagotovil zmago Bavarcem

München, 30. 03. 2010 06.30 |

Na prvi četrtfinalni tekmi Lige prvakov med Bayernom in Manchester Unitedom so z 2:1 slavili domači. Rooney je zadel v prvem polčasu, Bavarci pa so v drugem polčasu zadeli dvakrat za pomembno zmago.

Louis van Gaal in Franck<br>Ribery
Louis van Gaal in Franck<br>Ribery FOTO: Reuters

V Münchnu sta se pomerila evropska nogometna velikana, münchenski Bayern in Manchester United. Spomini na izjemno razburljivi finale Lige prvakov v sezoni 1989/1999 so še vedno živi v obeh taborih. V neprimerno lepšem spominu so jo ohranili v taboru Manchester Uniteda, saj so Rdeči vragi v Barceloni slavili z 2:1. Tokrat sta se tekmeca merila na prvi tekmi četrtfinala, prva tekma je bila na sporedu na zelenici Allianz Arene. Po hitrem vodstvu Manchestra je Bayern z vztrajnostjo prišel do izenačenja in nato v sodnikovem podaljšku še do velike zmage.

Domači strateg Louis Van Gaal ni mogel računati na poškodovanega Arjena Robbna, medtem ko Alex Ferguson ni imel prav veliko skrbi in je stavil na izjemno učinkovitega Wayna Rooneyja, ki je v izvrstni strelski formi. To je slednji dokazal že na samem začetku tekme, ko je takoj šokiral Bavarce. Že v 2. minuti je po podaji Nanija iz strani neoviran v kazenskem prostoru zanesljivo zatresel mrežo in povedel Manchester v vodstvo z 1:0. Gostitelji so nato izpeljali nekaj obetavnih akcij, vendar brez pravega zaključka in vratar van der Sar ni imel pravega dela. Je pa zato v 16. minuti nevarno zapretil Nani, ki je ustrelil mimo vratnice. Van der Sar je prvič resno posredoval v 21. minuti, ko je streljal Ribery, žoga pa je na poti do gola spremenila smer, a je Nizozemec zanesljivo posredoval. V 28. minuti je znova nevarno zapretil Ribery, vratar Uniteda je žogo odbil, nato pa je Olić iz neposredne bližine zgrešil žogo tik  pred golom. V 33. minuti je iz precejšnje oddaljenosti streljal Pranjić, Bayern pa je imel pobudo, o čemer priča tudi razmerje v odstotkih v posesti žoge: 59:41 za Bayern. V 39. minuti je imel Rooney priložnost, da poviša prednost, vendar tokrat je Butt strel ubranil. Z vodstvom enega zadetka se je končal prvi polčas derbija v Münchnu.

Gostitelji so odločno krenili tudi v drugem polčasu in že v prvi minuti je nevarno iz strani ustrelil Olić, vendar je vratar žogo zadržal. Nato pa so v 56. minuti Bavarci kar dvakrat s strelom od daleč preizkusili van der Sarja. Najprej je streljal Altintop, nato pa še van Bommel. V 70. minuti je Ferguson opravil dvojno menjavo, v igro sta vstopila Carrick (namesto Valencie) in Berbatov (Park). Van der Sar je imel polne roke dela tudi v nadaljevanju, Olić ga je preizkusil v 72. minuti, vendar brez uspeha. Prva menjava tudi pri Bayernu, v igro je vstopil Gomez (Müller). Pobuda domačih je obrodila v 77. minuti, ko je iz prostega strela ustrelil Ribery, žoga se je na poti do gola odbila do Rooneya in presenetila vratarja. V 82. je za Manchester v igro vstopil Giggs (Nani), v 83. minuti pa je Vidić ob strelu z glavo zadel prečko. V 86. menjava pri Bayernu, v igro je vstopil Klose (Altintop), tri minute kasneje pa je v igro vstopil Timoščuk (Pranjić). V 90. minuti se je znova izkazal van der Sar, Gomezov strel je s težavo odbil mimo gola. Pritisk se je obrestoval, saj je po prodoru Gomeza in strelu do žoge prišel Olić in v sodnikovem podaljšku, v 92. minuti, neoviran v kazenskem prostoru zadel za končnih 2:1 in veliko veselje gostiteljev. Povratno srečanje bo čez teden dni v Manchestru.

Bayern - Manchester United 2:1 (0:1)
0:1 Rooney (2.), 1:1 Ribery (77.), 2:1 Olić (92.)