VIDEO in FOTO: Manchester United v dveh minutah matiral Schalke

Gelsenkirchen, 26. 04. 2011 06.30 |

T.Š./K.A./L.S.
193

Na prvi polfinalni tekmi Lige prvakov je v Gelsenkirchnu Manchester United z 2:0 porazil Schalke. V prvem polčasu zadetkov ni bilo, v drugem delu pa sta zmago Rdečim vragom zagotovila Giggs in Rooney.

Manchester United je z odliko opravil prvi del naloge imenovan polfinale Lige prvakov. Rdeči vragi so na gostovanju na stadionu AufSchalke dolgo časa lomili odpor tekmeca, dokončno pa ga zlomili v sredini drugega polčasa, ko so v dobrih dveh minutah dosegli dva zadetka in si priigrali lepo prednost pred povratno tekmo na Old Traffordu prihodnji teden.

Moštvo iz Gelsenkirchna je na poti do polfinala izločilo špansko Valencio, nato pa v četrtfinalu še branilce naslova Inter. Trener Ralf Rangnick, ki je prevzel moštvo po odhodu Felixa Magatha, na prvi tekmi ni mogel računati na poškodovane Klaasa-Jana Huntelaarja, Maria Gavranovića, Christiana Panderja, Christopha Moritza, Tima Hooganda in Benedikta Höwedesa. Za Manchester United je to že sedmi polfinale Lige prvakov pod vodstvom Alexa Fergusona, do sedaj so Rdeči vragi trikrat izpadli in trikrat napredovali v finale, kjer so dvakrat tudi dvignili pokal, namenjen zmagovalcem. Glede poškodb je imel Ferguson nekoliko manj skrbi kot njegov kolega na klopi Schalkeja Rangnick. Škot je pogrešal Dimitra Berbatova zaradi poškodbe dimelj, v Gelsenkirchen pa niso odpotovali niti Darren Fletcher, Owen Hargreaves in Bebe.

Schalke - Manchester United
Schalke - Manchester United FOTO: Reuters

Na stadionu AufSchalke so bolj podjetno začeli gostje, saj je že v tretji minuti z roba kazenskega prostora streljal Wayne Rooney in žoga je v visokem loku letela proti zgornjemu kotu vrat, vendar jo je izbil vratar Manuel Neuer. Tri minute kasneje je bil v prvem planu znova nemški vratar, ki je ubranil strel, ko je po sredini gola žogo ustrelil Park Ji-Sung. V 14. minuti nova priložnost za Rdeče vrage, Javier Hernandez je ušel za hrbet nemške obrambe, prepovedanega položaja ni bilo, vendar je Mehičanov strel znova zaustavil Neuer. Hernandez, bolj znan pot vzdevkom Chicharito, se je v priložnosti znova znašel v 26. minuti, ko je njegov strel odletel mimo vratnice, v naslednji akciji, dve minuti kasneje, pa je Ryan Giggs streljal z glavo, vendar je Neuer zanesljivo ustavil žogo. V 36. minuti je bil vratar Schalkeja še enkrat zmagovalec v dvoboju Hernandez-Neuer. V 38. znova akcija Rdečih vragov, Fabio je streljal, žoga je zletela nad vratnico. V zaključku prvega polčasa, v 45. minuti, se je iz oči v oči z Neuerjem znašel Giggs, vendar je ostal izid nespremenjen in ob koncu prvega polčasa je bil na semaforju izpisan rezultat 0:0.

Manchester je imel popolno terensko premoč, kar je bilo več kot očitno tudi po številu priložnosti, gostitelji pa so pretili predvsem iz protinapadov, vendar pa Edwin van der Sar v primerjavi s tekmecem praktično ni imel dela. O tem priča tudi statistika. V strelih je bilo ob polčasu kar 11:4 za United, v odstotkih posesti žoge pa tudi 64:36 v korist angleškega moštva.

Drugi polčas so gostje začeli, kot so ga končali, s priložnostjo Carricka, ki je sprožil strel z glavo, vendar je bil Neuer znova na svojem mestu. Hernandez je v 51. minuti zatresel mrežo, a je bil gol razveljavljen zaradi nedovoljenega položaja. Nato je Schalke na kratko le vzpostavil ravnotežje, v 63. minuti je poskušal Kluge, ki je vstopil v igro na začetku drugega polčasa, dve minuti kasneje pa je iz precejšnje oddaljenosti poskušal še Edu, a se van der Sar ni pustil presenetiti. Nato pa šah-mat Rdečih vragov v dveh potezah in v dobrih dveh minutah so prišli do lepe rezultatske prednosti pred povratno tekmo, ki bo na sporedu na stadionu Old Trafford prihodnji teden. V glavni vlogi je bil Rooney, ki je prispeval gol in podajo. Najprej je lepo podal Giggsu, ki je vtekel neoviran v kazenski prostor in le premagal zanesljivega nemškega vratarja za vodstvo z 1:0. To je bilo v 67. minuti, v 69. minuti pa je na 2:0 povišal Rooney, asistiral pa mu je Hernandez. Igra se je nato umirila, tempo je padel, rezultat pa se do konca srečanja ni več spremenil. Z izkupičkom so bili zelo zadovoljni v angleškem taboru, Schalke pa je z igro razočaral številne privržence, ki so napolnili tribune stadiona v Gelsenkirchnu.

Schalke – Manchester United 0:2 (0:0)
0:1 Giggs (67.), 0:2 Rooney (69.)

Schalke: Neuer, Sarpei (od 73. Escudero), Raul, Edu, Baumjohann (od 54. Kluge), Papadopulos, Farfan, Jurado (od 82. Draxler), Metzelder, Uchida, Matip.
Manchester United: van der Sar, Evra, Ferdinand, Rooney (od 83. Nani), Giggs, Park (od 73. Scholes), Hernandez (od 73. Anderson), Vidić, Carrick, Fabio, Valencia.