Rekordni Brodeur

New Jersey, 28. 11. 2009 10.34 |

M.J./ STA
2

Jamie Langenbrunner in Zach Parise sta v hokejski ligi NHL vknjižila zadetka pri izvajanju kazenskih strelov in tako vratarju moštva New Jersey Devils Martinu Brodeurju pomagala do zmage z 2:1 nad Boston Bruins na dan, ko je postal vratar z največ minutami na ledu v prvenstvu NHL.

Martin Brodeur
Martin Brodeur FOTO: Reuters

Martin Brodeur, ki je tokrat ubranil 32 strelov, je tako presegel hokejista hiše slavnih Patricka Roya, ki je na ledu zbral 60.235 minut, medtem ko jih ima 37-letni Brodeur zdaj že 60.280. Edmonton Oilers so po kazenskih strelih s 4:5 izgubili proti San Jose Sharks. Patrick Marleau je dosegel "hat-trick", Joe Pavelski pa je zadel kazenski strel za zmago. New York Islanders so s 3:2 premagali Pittsburgh Penguins, ko je John Tavares zadel šest minut pred koncem rednega dela in pomagal New Yorku do zmage nad branilci naslova Stanleyjevega pokala. Josh Bailey in Sean Bergenheim sta še zadela za gostitelje, vratar Dwayne Roloson pa je ubranil 19 strelov. Pri Pittsburghu sta zadela Jevgenij Malkin in Matt Cooke.

Detroit Red Wings so z 0:3 klonili proti Calgary Flames.
Detroit Red Wings so z 0:3 klonili proti Calgary Flames. FOTO: Reuters

Detroit Red Wings so z 0:3 klonili proti Calgary Flames. Vratar Miika Kiprusoff se je izkazal s 40 obrambami in še drugič letos ohranil svojo mrežo nedotaknjeno, skupaj pa je to že njegov 32. "shutout" v karieri. Detroit ni zadel že 153 minut, kar je prvič po decembru 2001 in prvič na domačem ledu vse od leta 1977, da je brez gola ostal dve tekmi zapored. Jamie Lundmark in Olli Jokinen sta vpisala po gol in podajo, Nigel Dawes pa se je prav tako vpisal med strelce za Calgary.

Boston Bruins- New Jersey Devils 1:2
Philadelphia Flyers - Buffalo Sabres 2:4
New York Islanders - Pittsburgh Penguins 3:2
Minnesota Wild - Colorado Avalanche 5:3
Anaheim Ducks - Chicago Blackhawks 3:0
Detroit Red Wings - Calgary Flames 0:3
Carolina Hurricanes - Atlanta Thrashers 4:6
Florida Panthers - Toronto Maple Leafs 4:6