Rim, 20. 12. 2007 22.27 |

Barcelona je po zaslugi razpoloženega Lakoviča slavila v Turčiji proti Ülkerju. Erazem Lorbek je za Romo zbral 17 točk.

Marcus Haislip (desno) je proti Ciboni dosegel 15 točk.
Marcus Haislip (desno) je proti Ciboni dosegel 15 točk. FOTO: Reuters

Na četrtkovih tekmah košarkarske Evrolige je Barcelona v gosteh premagala turški Fenerbahče Ülker s 85:78. Prvi strelec dvoboja je bil branilec Barce Jaka Lakovič.

Ljubljančan je v 24 minutah dosegel 22 točk, od tega kar 15 z meti za tri točke (5/8), ter dodal tri skoke in eno podajo. Pri turški ekipi je bil prvi strelec Mirsad Turkcan z 18 točkami, Gašper Vidmar, ki je začel tekmo v startni peterki je v dobrih 11 minutah dosegel štiri točke, Emir Preldžič pa v 12 minutah tri točke.

Zagrebška Cibona nadaljuje niz porazov, to je bil že šesti v osmih tekmah. V zagrebški dvorani so bili boljši gostje iz Španije, Unicaja Malaga je slavila s 76:62. Pri gostih so trije igralci dosegli po 15 točk, Jiri Welsch, Berni Rodriguez in Marcus Haislip, pri Ciboni pa sta po 14 točk dosegla Sam Hoskin in Chris Warren, Larry Ayuso pa jih je ob slabem metu (5/15) dosegel 13.

V Rimu je proti Realu iz Madrida zmagala domača Lottomatica. Za Rimljane je Erazem Lorbek v 32 minutah dosegel 17 točk in osem skokov, njegov soigralec Gregor Fučka pa je v 21 minutah zbral štiri točke, dva skoka in podajo.