Najbolj je bila izenačena tekma v San Antoniu, kjer so gostitelji pred zadnjo četrtino že vodili z osmimi točkami naskoka. Kobe Bryant (28 točk, 7 skokov) je bil v zadnji četrtini neustavljiv z 12 točkami, odločilnima trojkama in uspešnim metom 5,1 sekunde pred koncem dvoboja.
"Ta tekma se je razvijala natanko tako, kot prve tri. Opravili smo izjemno delo in imeli priložnost za zmago, nato pa so se tekmeci pobrali in nam prizadejali nov bridek poraz," je poraz v zadnjih minutah označil trener Gregg Popovich in dodal: "Bryant ima izjemno željo po zmagah, v tem pogledu je povsem enak z Michaelom Jordanom." San Antonio ni zadel iz igre po trojki Bruca Bowena v zadnjih šestih minutah in 56 sekundah. Tim Duncan (30 točk, 11 skokov, šest podaj) je v nadaljevanju dosegel dva prosta meta, v zadnjih šestih minutah in 15 sekundah pa so gostitelji zmogli le še eno samo točko. David Robinson je nanizal 11 skokov in 12 točk, na drugi strani pa je bil mnogo boljši center Lakersov Shaquille O'Neal (22 točk, 11 skokov, 5 podaj). Peta tekma bo v Los Angelesu.
Jason Kidd je v Charlotti izgledal kot boksar po težkem dvoboju, saj je imel zateklo in pomodrelo levo oko, kljub temu pa je odločil dvoboj s 24 točkami in enajstimi prostimi meti. V zadnjih osmih minutah je nanizal 13 točk. Nastop sta mu dovolila zdravnik Netsov Michael Kelly in trener Tim Walsh, svetovali pa so mu tudi, da naj zaradi petnajstih šivov ne igra z zaščitno masko, ki bi mu lahko že ob manjših dotikih odprla rane. Poškodbo je dobil v prvem polčasu tretje tekme s Charlotte, ko se je z glavo zaletel v Davida Wesleyja.
"Zahvala gre predvsem našemu zdravniku Timmyju, ki mi je zašil poškodbo. Brez težav sem igral in tudi videl sem tako, kot običajno," je dejal Kidd, ki je bil letos drugi v glasovanju za najkoristnejšega igralca lige, kar je dokazal tudi tokrat, ko je dosegel še 11 skokov, osem podaj, z zanj značilno čvrsto obrambo pa je spravljal v obup Barona Davisa, ki pa je dosegel 20 točk, vendar je imel porazen met: 5:19 za dve točki, 1:10 za tri in 9:17 s prostih metov. Točko manj je dosegel njegov soigralec George Lynch, ki je že v deseti minuti dobil tehnično napako. V dresu gostiteljev je bil drugi strelec Kerry Kittles, ki je dosegel rekord kariere v končnicah (20).
V izenačenem prvem delu tekme v Bostonu, ki so si jo ogledali tudi legendarni igralci Bill Russell, Red Auerbach in Bob Cousy, je gostitelje držal v igri Antonie Walker (30 točk), ki je v prvih dveh četrtinah dosegel 22 točk. V drugem polčasu se je razigral Paul Pierce, ki je v zadnjih dveh četrtinah dosegel 23 od svojih 25 točk. Pierce je ujel tudi zanj rekordnih 17 žog. Kelti so prevzeli pobudo v začetku tretjega dela igre, ko so si prednost priigrali z dvanajstimi zaporednimi koši, vendar tekma tedaj še ni bila odločena. Jerry Stackhause (16 točk) je s trojko svojo ekipi priigral sedem točk naskoka 4 minute in 46 sekund pred koncem tekme.
"Nobenega dvoma ni, da sta zgodbo na tej tekmi pisala Walker v prvem polčasu in Pierce v drugem. Videli smo izjemen učinek obeh vodij ekipe," je po tekmi priznal trener Keltov Jim O'Brien. "Do te tekme smo uspešno zaustavljali oba najboljša moža četrtega dvoboja. Tokrat mojim igralcem to ni uspelo, saj sta se dobesedno razletela po igrišču. Upam, da bo naslednjič bolje," pa je povedal trener Pistonsov Rick Carlisle. Boston, ki ima rekordnih 16 zmag v NBA, ni igral v finalu vzhodnega dela lige vse od leta 1988, doslej pa se v zgodovini kluba še ni primerilo, da bi v končnici zapravili vodstvo s 3:1.
Izidi 2. kroga
VZHOD:
Charlotte Hornets - New Jersey Nets 79:89
- New Jersey vodi v zmagah s 3:1;
Boston Celtics - Detroit Pistons 90:79
- Boston vodi v zmagah s 3:1;
ZAHOD:
San Antonio Spurs - Los Angeles Lakers 85:87
- Los Angeles vodi v zmagah s 3:1;