Šport

Lahka zmaga Laščanov

Goeteborg, 23. 10. 2005 20.45 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 4 min

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v 4. krogu evropske lige prvakov premagali švedski Saevehof s 33:26.

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so se na prvem obračunu na domačih tleh dobesedno poigrali s skandinavskimi tekmeci in jih ugnali za petnajst golov (34:19), na drugem medsebojnem obračunu pa so zelo pomembni točki osvojili na veliko težji način. Švedska ekipa, ki je na domačih tleh odvzela skalp celo španskemu Ademarju iz Leona, je bila v prvih štiridesetih minutah absolutna gospodarka na vročem parketu v predmestju Goeteborga, na koncu pa je vendarle morala priznati premoč slovenskemu moštvu, ki si je z zmagoslavjem praktično že zagotovil nastop v osmini finala najbolj imenitnega evropskega klubskega tekmovanja. Celjani so bili v prvem polčasu v povsem podrejenem položaju, prebudili so se šele po izključitvi Sergeja Harbuka v 36. minuti, eden od junakov zmage pa je bil zagotovo tretji celjski čuvaj mreže Aljoša Rezar.

To je bil dan jubilejev. Praznovanje mojega 62. rojstnega dne, 80. tekma Celja v evropskih tekmovanjih, 40. zmaga v ligi prvakov pod mojim vodstvom. Švedi so prevladovali v prvem polčasu, nato pa bili žrtve lastnega ritma. Moji igralci so prikazali zelo zrelo predstavo, pohvale si zaslužijo vsi nastopajoči. Miro Požun, trener Celja PL

S poškodbami obremenjena celjska zasedba - pod zdravniško oskrbo klubskega zdravnika Rudija Čajevca so Jure Natek, Goran Kozomara, Matjaž Mlakar in Sergej Harbok - je v času kosila doživela nov šok: prvi vratar Gorazd Škof si je med rezanjem kruha porezal prstanec na levi roki. S hitrim operativnem posegom v hotelu je Čajevec slovenske prvake "rešil" pred velikanskim problemom, kajti drugi vratar Gregor Lorger je zaradi poškodbe že tako ali tako ostal v domovini, nastalo vrzel pa je zapolnil ljubljanskemu Slovanu posojeni Rezar.

Celjski strateg Miro Požun - danes je praznoval 62. rojstni dan - se je v primerjavi z minulimi srečanji odločil za nekoliko spremenjeno taktiko. V prvem polčasu je priložnost za dokazovanje ponudil kar trinajstim igralcem, na klopi je ostal le Miha Gorenšek, njegovi izbranci pa so z izjemo uvodnih desetih minut bolj ali manj zaostajali. Celjska igra v napadu je bila premalo konkretna, vsebovala je veliko tehničnih napak in strelov iz neizdelanih položajev, za nameček pa je švedski čuvaj mreže Per Sandstroem branil zelo prepričljivo, saj je v prvih tridesetih minutah zbral enajst obramb. Tudi celjska igra v obrambi ni bila na želeni ravni: najprej so jim velike preglavice povzročale podaje na krožnega napadalca Erika Fritzona, ob koncu prvega polčasa na levo krilo Tommyja Atterhalla, precej golov pa so dobili tudi iz nasprotnih (pol)protinapadov, v katerih je bil "začasno delovno sposoben" Škof seveda povsem nemočen.

V prvem polčasu smo igrali zares fantastično. Celjane smo imeli pod nadzorom, s kančkom sreče bi si lahko priigrali prepričljivejšo prednost. V drugem delu smo zapravili nekaj izjemnih priložnosti, jeziček na tehtnici pa je bil celjski rezervni vratar, ki je branil zares fantastično. Jonas Larholm, igralec Saevehofa

Švedi, ki so v obrambi zelo dobro zaustavili Uroša Zormana - v prvem polčasu se sploh ni vpisal med strelce, na koncu pa je dosegel enega -, so si prvo občutnejšo prednost dveh golov priigrali v 11. minuti (6:4), to razliko pa držali vse do 27. minute, ko so prvič povedli za tri (13:10). Celjani so jih sicer neprestano lovili, v 23. minuti prišli do izenačenja 9:9, že minuto kasneje pa znova zaostajali 9:11.

Za slovenskega prvaka se je zelo nesrečno začel drugi polčas: francoska sodnika sta zaradi nekoliko preostrega posredovanja v obrambi praktično edinemu razpoloženemu igralcu v rumeno-zelenem dresu Harboku pokazala rdeč karton, gostitelji pa so jim znova ušli za tri gole (18:15). Velik kadrovski udarec pa celjsko zasedbo ni zmedel, ravno nasprotno - zaigrali so daleč najbolje na srečanju. V obrambi zagrizeno in do zadnjega diha, posledica tega pa so bili številni hitri protinapadi, v katerih je blestel Kokšarov. Z dvema zaporednima goloma celjskega kapetana so v 44. minuti znova povedli z 22:21. Gostitelji so bili v teh trenutkih povsem zmedeni, zahtevali so celo minuto odmora, Celjani pa so jim odgovorili - znova je bil strelec Kokšarov - s še bolj prepričljivim vodstvom 24:22.

Nov udarec so Skandinavci doživeli, ko je Požun v igro poslal neznanega rezervnega vratarja Rezarja. Celjan na začasnem delu v Ljubljani je s serijo bravuroznih obramb povsem zaklenil svoja vrata, njegovi soigralci pa so z učinkovito igro povsem "demolirali" gostitelje in si v 55. minuti priigrali neulovljivo prednost šestih golov (30:24), lepo zalogo pa držali vse do konca dvoboja.
------------------------------------------------------------------------------------
Savehof: Sandstrom, Johansson 1, Stenqvist, Larholm 3 (1), Franzen, Fahlgren 2, Ernelind 3 (1), Fritzson 6, Bladh, Lennartsson 4, Moller, Gustafsson, Attherhall 4, Balomenos 3.
Celje Pivovarna Laško: Rezar, Gajič 1, Kozomara 4, Brumen 4, Mlakar, Hribar 2, Škof, Harbok 5 (1), Kozlina 3, Ivankovič 1 (1), Gorenšek, Natek 2, Kokšarov 10 (3), Zorman 1.
Sedemmetrovke: Saevehof 4 (3), Celje Pivovarna Laško 6 (5).
Izključitve: Saevehof 8, Celje Pivovarna Laško 14 minut.
Rdeč karton: Harbok (36.).

  • BRICKS 1
  • BRICKS 2
  • BRICKS 3
  • BRICKS 4
  • BRICKS 5
  • BRICKS 6
  • BRICKS 7