Krimovke prve v svoji skupini

Ljubljana, 19. 02. 2005 00.00 |

Rokometašice Krima Mercatorja so v evropski ligi prvakinj na domačem terenu premagale špansko Eldo Prestigio.

Krim Mercator - Elda Prestigio 28:22 (15:10)

Ljubljanske rokometašice so s 100-odstotnim izkupičkom končale prvi del najbolj imenitnega evropskega klubskega tekmovanja in se po zmagi nad špansko Eldo Prestigio poslovile od hrama slovenskega rokometa na Kodeljevem. Od četrtfinala naprej bodo izbranke Toneta Tislja nastopale v Tivoliju, predvsem v želji po večjemu številu gledalcev in udobju, ki ga hram slovenske košarke ponuja v primerjavi z zastarelo moščansko dvorano.

Ekipa Krima Mercatorja je v prvem delu tekmovanja s šestimi zmagami v šestih tekmah osvojila prvo mesto v svoji skupini in se bo v četrtfinalu pomerila z drugouvrščeno ekipo iz skupine C. Odločitev o tem bo padla po razpletu nedeljskega dvoboja med danskim Slagelsejem ali makedonskim Kometalom iz Skopja.

Krimovke z igro v prvih petnajstih minutah niso navdušile. Tehnične napake so se vrstile kot po tekočem traku, sprožale so strele iz neizdelanih položajev, nezbrane so bile tudi pri izvajanju kazenskih strelov (zgrešili sta Tanja Dajčman in Špela Cerar). Na srečo domačih igralk pa so podobno oziroma še slabšo predstavo prikazale gostje s Pirenejskega polotoka, tako da so si po dvanajstih minutah igre priigrale kar lepo prednost štirih golov (7:3).

Nadaljevanje je prineslo malce boljšo igro, predvsem po zaslugi za malenkost agresivnejše igre v obrambi. To se je hitro poznalo pri izidu. V 18. minuti se je namreč na semaforju pokazal izid 11:5, tako da je španska klop zahtevala minuto odmora. Napotki španskega stratega Angela Sandovala niso obrodili sadov, Krimovke so pet minut kasneje vodile s 14:7, do konca polčasa pa so Španke izkoristile dokaj razglašeno igro gostiteljic in znižale na 10:15.

Gostje so v uvodnih dveh minutah drugega dela izkoristile številčno premoč - izključeni sta bili Katja Kurent in Anja Frešer - in znižale na 12:15, a le dve minute kasneje so gostiteljice znova vodile s 17:12. Ljubljančanke v nadaljevanju niso blestele, kljub temu pa so si v 37. minuti znova priigrale sedem golov prednosti (19:12). Španke, ki so bile v tem dvoboju vsaj za razred slabše od ne preveč razpoloženih domačih igralk, so se sprijaznile s porazom in bolj ali manj čakale na konec dvoboja. Gostiteljice so si najvišjo prednost na dvoboju priigrale v 46. minuti, ko so vodile z devetimi goli (24:15).

Dvorana na Kodeljevem, gledalcev 1.800, sodnika: Gedvilas in Malasinskas (oba Litva)
Krim Mercator: Farkas, Cerar 1, Jacenko 3, Vergeljuk 4, Frešer 3, Marinček, Bodnjeva 7, Dinu, Kurent 1, Mihič, Tomanovič, Argenti, Sjukalo 1, Dajčman 8 (5)
Elda Prestigio: Ruiz 1, Box, Pinto 2, Morales 1, Cano 1, Elejaga, Fraile 1, Verdu 3, Sanchez, Soit 3, Morante, Gisbert, Ilič 10 (6), Brauer
Sedemmetrovke: Krim Mercator 8 (5), Elda Prestigio 6 (6)
Izključitve: Krim Mercator 8, Elda Prestigio 4 minute