Košarka

'Zo' se je upokojil

Miami, 31. 03. 2009 09.06 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 2 min

Praznično obarvana je bila NBA tekma v Miamiju, kjer se je upokojil dolgoletni nosilec igre domače zasedbe Alonzo Mourning.

Dvoboj med Miamijem in Orlandom sta zaznamovala Dwyane Wade pri gostiteljih in Dwight Howard pri gostih. Prvi je Orlandu nasul 42 točk, drugi pa je 22 točkam dodal še 18 skokov in tako postal najmlajši igralec v zgodovini NBA, ki je pod obroči pobral več kot 5000 žog. Na tej lestvici je prehitel legendarnega Wilta Chamberlaina.Orlando je z zmago v Miamiju skočil na drugo mesto vzhodne konference, v kateri vodi Cleveland (60 zmag in 13 porazov). Izkupiček Orlanda je 55 – 18, tretjeuvrščenega Bostona pa 56 – 19.

Dwight Howard
Dwight Howard FOTO: Reuters

Večer najbolj razvpitih igralcev Miamija in Orlanda je začinil legendarni Alonzo Mourning, ki je po 15-letni poklicni karieri dokončno pomahal igralski košarkarski karieri. Priljubljeni "Zo" je za Miami igral deset let in pol, v tem času pa je bil dvakrat najboljši obrambni igralec v ligi NBA, v njegovi lasti pa je še nekaj klubskih rekordov. Je najboljši strelec moštva (9459 točk) in skakalec (4807), odigral pa je tudi največ tekem (593). Najlepše trenutke v opravi Miamija je doživel leta 2006 (tri leta po presaditvi ledvice), ko je Vročica pod vodstvom najbolj elegantnega košarkarskega trenerja na svetu in silno uspešnega Pata Rileyja osvojila prvo mesto v ligi NBA. V finalni seriji je premagala Dallas s 4:2. Mourning je v bogati karieri v povprečju dosegel 17,1 točke, 8,5 skoka in 2,8 blokade na tekmo. Od leta 1992, ko je začel kariero v NBA, je igral za Charlotte Hornets, New Jersey Nets in Miami Heat.

Alonzo Mourning
Alonzo Mourning FOTO: Reuters

Poleg Orlanda se je zmage na gostujočem parketu veselil še Milwaukee, ki je slavil v New Jerseyju. Prvi mož obračuna je bil Richard Jefferson z 29 točkami in desetimi skoki. Utah je na krilih Derona Williamsa (23 točk in 13 podaj) ukanil New York, Golden State pa je bil boljši od povprečnega Memphisa. V domači zasedbi sta bila najbolj O.J. Mayo s 24 točkami in desetimi podajami, kar je njegov najboljši "asistentski" dosežek v NBA, in Rudy Gay z 21 točkami.

Izidi:
Miami Heat – Orlando Magic 95:101
New Jersey Nets – Milwaukee Bucks 78:107
Utah Jazz – New York Knicks 112:104
Golden State Warriors – Memphis Grizzlies 114:109


 

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20

KOMENTARJI (2)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

User433594
31. 03. 2009 10.09
škoda škoda sam je pa res že str zdj bo miami spet mogu poiskat še enga visokga igralca,...
Gibibibi3
31. 03. 2009 09.38