Zmaji rutinirano do zmage

Ljubljana, 16. 03. 2011 22.27 |

Košarkarji Uniona Olimpije so v tekmi 26., zadnjega kroga lige NLB, premagali Radnički z 92:65 (21:16, 44:33, 67:47).

Ljubljančanom je pripadla čast, da so igrali zadnjo tekmo rednega dela lige NLB. Njihov tekmec je bil Radnički, moštvo s spodnjega dela lestvice, ki zeleno-belim teoretično ne bi smelo povzročati težav. Ljubljančani so zaradi zasedenosti dvorane v Stožicah – tam bo od 21. do 23. aprila tudi zaključni turnir, na katerem bosta nastopila oba slovenska predstavnika v tekmovanju – dvoboj tokrat odigrali v svojem starem domu pod Rožnikom. Vsaj na začetku je kazalo, da sprememba prizorišča ne bo vplivala na predstavo domačih. Ti so v prvem polčasu povedli za 12 točk, toda po dobljeni prvi četrtini z 21:16 se je ustavilo. V nadaljevanju so varovanci Jureta Zdovca več minut neuspešno oblegali koš Radničkega, v tem času pa so se tekmeci povsem približali in celo povedli z 28:26. A je bilo to vse, kar jim je uspelo na tekmi. Domači so spet začeli zadevati, že do polčasa so si priborili 11 točk prednosti (44:33).

Jure Zdovc je v zadnjem krogu rednega dela sezone v ligi NLB s svojimi varovanci vknjižil novo zmago. FOTO: Damjan Žibert

Nadaljevanje je bilo povsem enosmerno in v tretji četrtini je razlika le še naraščala. Ko so domači prišli do 20 točk prednosti, je bilo povsem jasno, da bodo doma ostali dve točki, drugo mesto po rednem delu tekmovanja in z novo slovensko zmago tudi povečana kvota za klube iz naše države v ligi NLB v naslednji sezoni (štirje klubi). Na koncu so Ljubljančani prišli že blizu 30 točkam razlike (92:65).