Vujačiču (spet) drobtinice

Los Angeles, 23. 12. 2009 09.21 |

M.J./ STA
7

V košarkarski ligi NBA sta nastopila dva kluba slovenskih košarkarjev. Los Angeles Lakers so na domačem igrišču ugnali Oklahoma City, Saša Vujačić pa je v slabih šestih minutah zbral le dva skoka in podajo. Philadelphia je izgubila v Washingtonu, Primoža Brezca pa ni bilo v postavi poraženega moštva.

V dvorani Staples Center v mestu angelov je blestel Kobe Bryant, ki je gostom iz Oklahome nasul 40 točk. Prvi zvezdnik kalifornijskega moštva je v tej sezoni že šestkrat dosegel tolikšno število točk, ob njem pa se je izkazal še gibljivi španski krilni-center Pau Gasol s 15 točkami in 11 skoki. Jezerniki so se malce poigravali z živci svojih privržencev: v zadnji četrtini so si priigrali že enajst točk prednosti, a nato dovolili, da so se gosti 25 sekund pred koncem približali na točko zaostanka (106:107). V sklepnih sekundah dvoboja sta bila Bryant in Derek Fisher zanesljiva izvajalca prostih metov, tako da Jezerniki ostajajo vodilna ekipa v NBA. V ameriški politični prestolnici so domači košarkarji premagali sosede iz Philadelphie, osebnost tekme pa je bil Gilbert Arenas, ki je briljiral v začetku in na koncu tekme. Arenas je tekmo končal z 31 točkami in osmimi skoki, v gostujoči zasedbi pa je bil najbolj učinkovit Elton Brand z 18 točkami.

Pau Gasol in Kobe Bryant
Pau Gasol in Kobe Bryant FOTO: Reuters

V derbiju zahodne konference je Portland v gosteh premagal Dallas. V zasedbi iz Oregona sta blestela Brandon Roy s 23 točkami ter LaMarcus Aldridge z 19 točkami in 12 skoki, vse dvome o zmagi pa je 6,5 sekunde pred koncem z natančnim izvajanjem prostih metov potrdil Andre Miller. V teksaški zasedbi je bil po dobri stari navadi najbolj učinkovit Nemec Dirk Nowitzki, ki je tekmo končal s 27 točkami in devetimi skoki. Boston se je za zmago nad povprečno Indiano moral pošteno potruditi. Izbranci Doca Riversa so porazno odprli tekmo, predvsem njihov najbolj udaren mož Paul Pierce, ki je zgrešil svojih prvih deset metov. A Pierce je v nadaljevanju vendarle ujel pravi ritem, zbral je 21 točk, od tega jih je kar 16 dosegel v zadnji četrtini. Prvi strelec Keltov je bil Ray Allen s 23 točkami. V gostujoči zasedbi je blestel Troy Murphy s 24 točkami, pod obema obročema pa je pobral kar 18 žog, kar je njegov najboljši skakalni izkupiček v tej sezoni.

Washington Wizards - Philadelphia 76ers 105:98
Charlotte Bobcats - Detroit Pistons 88:76
Boston Celtics - Indiana Pacers 103:94
New York Knicks - Chicago Bulls 88:81
Minnesota Timberwolves - Atlanta Hawks 87:112
Memphis Grizzlies - Golden State Warriors 121:108
Dallas Mavericks - Portland Trail Blazers 81:85
Houston Rockets - Los Angeles Clippers 108:99