Košarka

V NBA se obeta natrpan urnik

New York, 07. 12. 2011 10.29 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Po dogovoru lastnikov klubov in igralcev se v severnoameriški košarkarski ligi NBA obeta zelo natrpan urnik, če želijo skrajšano sezono spraviti pod streho. Vsako od moštev bo odigralo po 66 tekem.

Zelo pester košarkarski večer pa bo že na božič, ko bo na sporedu pet tekem, tudi prava poslastica – derbi Jezernikov in Bikov. Najtrofejnejše moštvo lige Los Angeles Lakers bo zelo delovno vkorakalo v novo sezono, saj bo zaporedoma odigralo uvodne tri tekme. Moštvo Atlanta Hawks čaka še bolj naporen uvod. Od 27. decembra naprej bodo košarkarji te ekipe odigrali kar devet tekem v dvanajstih večerih. Že takoj na začetku se bosta pomerila finalista minule sezone, aktualni prvaki Dallas Mavericks in Miami Heat, obe moštvi se bosta srečali še 12. marca.

Komisar lige NBA David Stern
Komisar lige NBA David Stern FOTO: Reuters

Moštva v ligi NBA čaka 48 tekem znotraj svoje konference in 18 tekem z moštvi iz nasprotne. Po sporedu se bo redna sezona sklenila 26. aprila, prve tekme končnice prvenstva pa se bodo začele 28. istega meseca. Zadnji še možni datum za finale lige NBA je 26. junij. Sicer novi dogovor o delitvi zelo bogatega letnega proračuna še ni dokončno sprejet. Pravni zastopniki obeh strani pilijo še zadnje podrobnosti dogovora, o katerem naj bi glasovali v četrtek.

 

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17

KOMENTARJI (2)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

User755877
07. 12. 2011 18.24
+2
najtrofejnejši klub so boston ne pa lakersi
User529565
08. 12. 2011 12.18
-2