Union Olimpija državni prvak

Domžale, 07. 06. 2008 22.23 |

STA, T.Š.
7

Košarkarji Union Olimpije so v finalu DP še tretjič premagali Helios in osvojili naslov prvaka.

Olimpija - Helios
Olimpija - Helios FOTO: Damjan Žibert

Košarkarji Uniona Olimpije so izkoristili prvo priložnost v boju za naslov državnega prvaka, saj so v Domžalah v četrti finalni tekmi premagali domači Helios s 84:60 (21:22, 43:28, 65:43) in tako prvi prišli do tretje zmage.

Ljubljančani so nastopili brez štirih kaznovanih igralcev (Chris Booker, Mirza Begič, Maurice Bailey in Ronell Taylor), pri Domžalčanih pa je moral tekmo s tribune spremljati Robert Troha. Odločitev o zmagovalcu je padla že v drugi četrtini, ki so jo Zmaji dobili kar z 22:6 in si priigrali lepo vodstvo, ki ga do konca tekme niso več izpustili iz rok.

Marko Milič, Hasan Rizvič in Goran Dragič, ki so v tretji četrtini dosegli vse točke za Olimpijo, so poskrbeli, da je razlika po 25 minutah igre narasla že na okroglih 20 točk, z 20. košem Miliča pa minuto pozneje na takrat najvišjih 22 točk, kolikor je bilo tudi pred zadnjim delom igre.

Svoji dobri igri v drugem polčasu sta Rizvič in Dragič dodala pečat še v zadnjih desetih minutah, ko sta praktično sama držala razliko nedotaknjeno. Dragič se je tako na koncu tekme z 20 točkami izenačil z Miličem, Rizvič jih je imel 18, medtem ko je Saša Dončič, ki je z 12 točkami in šestimi ukradenimi žogami blestel v prvem polčasu, tekmo končal s 17 koši na svojem kontu. Pri domačih je bil praktično edini razpoloženi Aljaž Janža (22 točk).

Ljubljančani so tako s 3:1 v zmagah že 14. osvojili domače prvenstvo in uspešno zaključili sezono na domači sceni, saj so letos osvojili tudi pokalno lovoriko.

Helios Domžale - Union Olimpija 60:84 (22:21, 28:43, 43:65)