Čeprav naj bi že več kot leto dni bolehal za skrivnostno boleznijo, so ob smrti razkrili, da je zadnje mesece bil bitko z rakom.
Ko je Jerry Buss leta 1979 prevzel lastništvo nad košarkarskim moštvom NBA Los Angeles Lakers, je bil njegov cilj zgraditi šampionsko ekipo, nadaljnji cilji pa so bili povezani predvsem z dodajanjem šova športu. Ravno s tem namenom je med prvimi najel lepa dekleta, da so plesala ob premorih, za nameček pa se je lotil kovanja košarkarjev v zvezde.

Veljal je za enega tistih košarkarskih gospodov, ki so ob sebi na tekmah radi imeli veliko mlajša in zelo lepa dekleta. Tradicionalist Buss, ki ga je odlikoval preprost način oblačenja, začinjen z modrimi jeans hlačami, pa je zadnjih nekaj let resneje bolehal in zato vse redkeje sedel v prvi vrsti dvorane Staples Center. Njegovo počutje je bilo vse slabše, zadnje leto pa je začel biti bitko z rakom. Kje natančno naj bi se mu tumor razširil, za zdaj ni znano, a bitke z boleznijo ni dobil.
Iz Los Angelesa so sporočili le, da je umrl v 80. letu starosti.
KOMENTARJI (7)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.