Težko prigarana zmaga Dončića in druščine proti ekipi Charlotte Hornets

Dallas, 06. 11. 2023 04.45 |

Košarkarji Dallasa so se po prvem porazu v sezoni proti aktualnemu prvaku lige NBA Denverju že na naslednji tekmi uspeli vrniti v zmagovalne tirnice. Čeprav dvoboj z zasedbo Charlotte Hornets ni bil lahek, so Luka Dončić, Kyrie Irving in druščina v končnici obračuna v American Airlines Centru le uspeli streti odpor žilavih gostov, ki so morali priznati premoč s 118:124. Slovenski as je k zmagi Mavsov prispeval nov dvojni dvojček s 23 točkami, 12 skoki in devetimi podajami.

To je bila prej bitka kot košarka, ki bi navijače Dallasa pustila odprtih ust, a na koncu vselej šteje izid na semaforju. In ta je na strani varovancev trenerja Jasona Kidda, ki so po zelo slabem prvem polčasu in zaostanku 12 točk (50:62) uspeli obrniti potek dogodkov ter tekmo v napeti končnici zaključiti v svojo korist (124:118).

Že sredi uvodne četrtine je bilo jasno, da je prvi poraz v sezoni minuli konec tedna proti aktualnemu šampionu lige Denverju pustil določene posledice na košarkarjih Dallasa. Ti so sicer po začetnem vodstvu v nadaljevanju dvoboja močno popustili v obrambi, v napadu pa zgrešili številne mete z razdalje, kar zagotovo ni bila taktična opredelitev stratega Mavsov pred začetkom obračuna v American Airlines Centru. Igra v napadu igralcev v modrih dresih je preveč slonela na metu za tri točke, ki je bil na koncu 33-odstoten (14/42).

Gosti iz zvezne države Severna Karolina so pridoma izkoriščali izsiljene mete Dallasa in si minuto in pol pred odhodom na glavni odmor priigrali visokih 15 točk prednosti (45:60). Uvodno četrtino so LaMelo Ball, P. J. Washington in druščina dobili s petimi točkami razlike – bilo je 26:31. V tem delu igre je bil daleč od svoje prepoznavne igre in povprečja tudi slovenski košarkarski zvezdnik Luka Dončić, ki je v prvem polčasu dosegel zelo skromnih osem točk ob zelo slabem metu iz igre.

Preobrazba Dallasa v drugem polčasu, Dončić do novega dvojnega dvojčka

Če je bila igra domačih košarkarjev v prvem polčasu zaskrbljujoče slaba, je nadaljevanje tekme prineslo pravo preobrazbo finalista zahodne konference izpred dveh sezon. Precej bolj agresivna igra v obrambi in raznovrstnejši pristop k igri v napadu sta posledično prinesla postopen rezultatski zasuk.

Dončić je začel polniti obroč Charlotte,  a to znova ni bil eden od njegovih (naj)boljših večerov, kot jih poznamo sicer. Luka se je modro osredotočil na razigravanje soigralcev, ki so mu začeli vračati z učinkovito igro, v kateri so prednjačili Kyrie Irving (18 točk, 10 podaj in 3 skoki), Grant Williams (18 točk), Tim Hardaway mlajši (16 točk) in novinec v moštvu Dereck Lively (15 točk in 14 skokov).

Zaostanek 12 točk ob polčasu je skopnel na vsega točko po koncu tretjega dela igre (83:84), in ko se je zdelo, da si bodo domači na krilih glasnih navijačev in precej boljše igre že na uvodu v zadnjo četrtino uspeli priigrati dovolj varno prednost za mirnejši zaključek dvoboja, je sledilo nekaj (novih) kriznih minut v napadu. Sršeni so znova začeli zadevati, predvsem njihov center Mark Williams je zadel vseh osem metov iz igre v tem delu dvoboja za razburljivo končnico v Dallasu. Ta pa je na srečo domačih privržencev po nekaj nerazumljivih napakah gostov pripadla Mavsom, ki so slavili peto zmago v sezoni.