Tatum in Porzingis nerešljivi uganki za Knickse, nova zmaga Toronta

Boston, 14. 11. 2023 08.04 |

STA, A.V.
3

Košarkarji ekipe New York Knicks so izgubili na gostovanju pri Boston Celticsih z 98:114, v dresu gostiteljev pa sta blestela Jayson Tatum in Kristaps Porzingis. Tatum je zbral 35 točk, od tega 17 v zadnji četrtini, Porzingis je k osmi zmagi Keltov v sezoni prispeval 21 točk, 22 pa jih je dodal Jaylen Brown.

"V prvem polčasu so zadevali po želji, v drugem pa smo jih začeli ustavljati," je dejal Jayson Tatum po tretji zaporedni zmagi. "Imeli smo tri tekme v štirih dneh, zdaj pa gremo za en teden na gostovanje. Upam, da bomo lahko nadaljevali v tem ritmu," je dodal.

Prvi strelec kratkohlačnikov je bil Jalen Brunson s 26 točkami, Julius Randle jih je dodal 25, Josh Hart pa 16. Boston je ostal na drugem mestu vzhodne konference za moštvom Philadelphia 76ers. Toronto Raptorsi so zrežirali izjemen preobrat in izničili zaostanek 23 točk v drugem polčasu za zmago nad Washington Wizardsi s 111:107.

Zdelo se je, da se čarovniki bližajo zmagi, potem ko so ob polčasu vodili s 64:45. Toda Raptorsi so po polčasu obrnili scenarij in v zadnjih dveh četrtinah premagali Washington s 66:43 ter prišli do končne zmage. Pascal Siakam je bil z 39 točkami prvi strelec Toronta, Scottie Barnes je k zmagi dodal 19 točk, Jakob Pöltl pa 13. Pri Washingtonu je bil najboljši strelec Kyle Kuzma s 34 točkami.

V Milwaukeeju je 35 točk Giannisa Antetokounmpa pomagalo Bucksom, da so se vrnili po zaporednih porazih na gostovanjih in s 118:109 dosegli zmago nad Chicago Bullsi. Poleg grškega zvezdnika je Bobby Portis s klopi dodal 19 točk, Khris Middleton 13, Damian Lillard pa 12. Pri Chicagu je bil najboljši Nikola Vučević s 26 točkami.

Razprodana dvorana Golden 1 Center v Sacramentu je z navdušenjem pospremila zmago domačih Kingsov nad Cleveland Cavaliersi s 132:120. Pri domači ekipi se je z 28 točkami najbolj izkazal De'Aaron Fox, zgolj tri točke manj je k zmagi prispeval Keegan Murray, 23 pa jih je dodal Domantas Sabonis.