'V svojem stanju sem v finalu prejel šest osebnih napak, dajte no'

Dallas, 13. 06. 2024 05.20 |

Luka Dončić je z Dallas Mavericksi izgubil še tretjo zaporedno tekmo proti Bostonu in v finalni seriji zaostaja 3:0. Dončić je tekmo po šesti osebni napaki zaključil štiri minute pred koncem s 27 točkami, 6 skoki in 6 podajami na svojem računu. Nobenemu moštvu v zgodovini lige še ni uspelo nadoknaditi zaostanek 3:0 in vse bolj jasno je, da Dallasu letos skoraj zagotovo ne bo uspelo osvojiti drugi naslov v zgodovini.

Luka Dončić je pred prvo domačo tekmo v finalni seriji prejel injekcijo zaradi bolečin v rebrih, težave s kolenom so tudi jasne že skoraj celotno končnico. Kljub temu je Slovenec tekmo začel zelo dobro, sledil mu je Kyrie Irving in Mavsi so v drugi polčas vstopili z minimalno prednostjo (51:50). A odlična tretja četrtina gostov je poskrbela za zaostanek 21 točk Dallasa v zadnji četrtini.

Kljub temu so se Mavsi v zadnji četrtini približali na zgolj tri točke zaostanka, a šesti prekršek Dončića štiri minute pred koncem je bil kaplja čez rob. Slovenec je bil celotno tekmo zelo animiran ob sleherni sodniški odločitvi, po težkem porazu pa ni zlahka sprejel predčasne izključitve. "Ne vem. Nismo smeli igrati fizično. Nič nočem reči, v svojem stanju sem v finalu dobil šest osebnih napak, dajte no," je po tekmi dejal Dončić, ki je namigoval na poškodbi reber, kolena in gležnja, ki so ga pestile pred tekmo.

Dallasov zvezdnik je bil šele tretjič v svoji karieri izključen po šestih osebnih napakah. Kljub bolečem porazu pa Dončić še vedno ni obupal: "Trikrat smo že igrali proti njim in zdaj jih poznamo. Zelo pozitivno je, da smo se vrnili po 21 točkah zaostanka. Ni konec do konca. Skupaj zmagujemo in izgubljamo, moramo ostati skupaj."

Čeprav je tekmo začel na klopi za rezerviste je center Mavsov Dereck Lively igral odlično in tekmo zaključil z 11 točkami in 13 skoki na svojem računu. Po tekmi je glavnega krivca za nov poraz iskal v svojem moštvu. "Na koncu smo mi popustili. V nekih trenutkih smo jim dovolili, da so bili prosti pri metu za tri točke. Celotno tekmo bi morali pritiskati na njih," je bil iskren novinec pri Dallasu.

Luka Dončić je zadnje štiri minute igre po šesti osebni napaki preživel na klopi FOTO: AP

V zgodovini lige se je 156 moštev v končnici znašlo v zaostanku 3:0, še nobenemu ni uspel velik preobrat. Prav Boston je lani v konferenčnem finalu vzhoda proti Miamiju bil izjemno blizu senzacije, a na koncu kelti velikega finala niso dočakali. "Tudi mi imamo ranljivosti enako kot oni in tega se moramo zavedati. Igrati moramo kot, da smo potisnjeni v kot," je pristop svojega moštva na četrti tekmi napovedal trener Bostona Joe Mazzulla.

Hude kritike ESPN-ovega novinarja Briana Windhorsta na račun Luke Dončića:

Na sedmi tekmi, ki jo je lani proti Miamiju izsilil Boston, si je prvi zvezdnik moštva Jayson Tatum poškodoval gleženj, letos pa verjame, da jim bo ta izkušnja prišla zelo prav. "Lani smo zaostajali 3:0 in verjeli smo v povratek. Skoraj nam je uspelo in en zvit gleženj nam je preprečil preobrat. Kolikor dolgo bo potrebno je naš moto," je po tekmi, ki jo je zaključil z 31 točkami, 6 skoki in 5 podajami na svojem računu dejal Tatum.