Ščuka (nepričakovano) zapušča košarkarske zmaje

Ljubljana, 18. 07. 2024 08.04 |

Dosedanji član Cedevite Olimpije in slovenski reprezentant Luka Ščuka bo kariero nadaljeval pri nemškem prvoligašu Braunschweig Löwen. Z Ljubljančani mu je pogodba potekla.

Luka Ščuka bo kariero tako nadaljeval pri v minuli sezoni 12. zasedbi nemškega državnega prvenstva. "Napočil je čas, da zamenjam okolje. To mi daje priložnost za pridobivanje novih izkušenj. Želim pokazati, kaj zmorem. V BBL ligi pričakujem atletsko in hitro košarko. To mi ustreza. Imam energijo in voljo," je ob podpisu pogodbe z Nemci dejal 22-letni reprezentant.

Luka Ščuka
Luka Ščuka FOTO: Luka Kotnik

Ščuka je bil del zasedbe, ki je v zadnjih letih trikrat osvojila naslov slovenskega državnega prvaka, lani pa je bil izbran tudi za najkoristnejšega igralca slovenskega superpokala, je zapisala zasedba iz Ljubljane.

V minuli sezoni je Ščuka v regionalni ligi Aba v povprečju igral slabih 12 minut in v tem času dosegal 3,7 točke in 2,1 skoka na tekmo. V domačem tekmovanju, ligi Nova KBM, je dobil več priložnosti in v 23,6 minute dosegel 7,5 točke, 7,8 skoka ter 1,9 podaje na tekmo, v evropskem pokalu pa je dobil manj priložnosti za igro, v 13:41 minute je dosegel 2,9 točke in 2,3 skoka na tekmo.

Luka Ščuka je bil del reprezentance na olimpijskem kvalifikacijskem turnirju v Pireju. Na tekmi proti Grčiji je dočakal tudi prvi uradni nastop in dosegel štiri točke.