Rakete za šesto zaporedno zmago presenetile aktualne prvake

Houston, 13. 11. 2023 09.56 |

J.B., STA
0

V noči na ponedeljek je bilo v ligi NBA odigranih kar 11 tekem. Ob zanesljivi zmagi Dallasa v New Orleansu je najbolj odmeval skalp Raket iz Houstona, ki so na domačem parketu porazile aktualne prvake iz Denverja in tako prišle do šeste zaporedne zmage. Tyrese Maxey je za Philadelphio proti Indiani dosegel 50 točk.

Z zmago so se Mavericksi na vrhu zahodne konference izenačili s prvaki Denver Nuggetsi Vlatka Čančarja, ki so brez poškodovanega Slovenca – ta okreva po hudi poškodbi – s 104:107 izgubili proti moštvu Houston Rockets. Za Rakete, katerih prvi strelec je bil Fred VanVleet s 26 točkami, je bila to šesta zmaga po vrsti.

Za prvake je Nikola Jokić v 38 minutah na igrišču dosegel 36 točk, 21 skokov in 11 podaj. To je bil njegov četrti trojni dvojček v sezoni in 109. v karieri, a tudi to ni pomagalo njegovi ekipi, da bi se izognila porazu na gostovanju.

Tyrese Maxey je dosegel strelski rekord kariere.
Tyrese Maxey je dosegel strelski rekord kariere. FOTO: AP

Na prvi tekmi po prometni nesreči Kellyja Oubreja mlajšega, ki so ga v soboto zvečer sprejeli v bolnišnico, ker ga je med sprehodom v bližini njegovega doma zbil avto, so Philadelphia 76ersi zmagali osmič zaporedoma in potrdili status najboljše ekipe v ligi NBA v tem trenutku.

Pri zmagi s 137:126 proti Indiana Pacersom je Tyrese Maxey dosegel strelski rekord kariere s 50 točkami. "To ni imelo nobene zveze z mano, vse to je Kelly Oubre, stari," je po tekmi dejal Maxey, čigar prejšnji rekord v karieri je bil 44 točk. Tokrat je zadel 20 od 32 metov iz igre, vključno s sedmimi od 11 metov za tri točke.

Triindvajsetletnik je k zmagi dodal še sedem skokov in pet podaj, trenutni najkoristnejši igralec lige NBA Joel Embiid pa je k osmi zmagi prispeval 37 točk in 13 skokov.

V San Antoniu je Duncan Robinson dosegel 26 točk, Bam Adebayo pa 24 ter 11 skokov, s čimer je Vročica premagala Spurse in njegovega čudežnega dečka, Victorja Wembanyamo (18 točk). Miami, ki je še vedno brez poškodovanih Tylerja Herra in Kyla Lowryja, je v drugi četrtini zaostajal kar za 19 točk, a je po preobratu prišel do pete zaporedne zmage.

"To, da nam je uspelo nadoknaditi 19 točk v drugi noči medsebojnega dvoboja, samo kaže na našo hrabrost, predanost in vztrajnost," je dejal Adebayo in dodal: "To kaže našo voljo do zmage." Jimmy Butler, ki se je vrnil po tem, ko je sobotno tekmo izpustil iz osebnih razlogov, je tokrat dosegel 19 točk, nekdanji član Spursov Josh Richardson pa je v zadnjih dveh minutah zadel dva ključna meta.

V Los Angelesu je Desmond Bane dosegel 27 točk in pomagal Memphis Grizzliesom do druge zmage v sezoni, Clipperse so premagali s 105:101.