Phoenix vodil celo tekmo in Dallasu prizadejal prvi poraz v sezoni

Phoenix, 27. 10. 2024 05.20 | Posodobljeno pred 2 urama

M.J., STA
0

Dallas Mavericksi so zmagovito začeli sezono v ligi NBA. Ekipa Luka Dončića, ki igra svojo sedmo sezono v severnoameriški ligi, so v premieri doma s 120:109 premagal San Antonio, Dončić pa je bil z 28 točkami, desetimi skoki in osmimi podajami prvi igralec domače ekipe. V drugem krogu so se prvič v sezoni odpravili na gostovanje v Phoenix in prvič izgubili. Domači, ki so bili ves čas v vodstvu so slavili s 114:102. Luka Dončić je v gostujoči ekipi vnovič pobral vlogo prvega moža. Ljubljančan je dosegel kar 40 točk, dodal je še deset skokov in štiri asistence, na parketu pa je preživel 39 minut. Prvi zmagovalcih je bil najboljši strelec Kevin Durant z 31 točkami.

Slovenski košarkarski zvezdnik Luka Dončić je z Dallas Mavericks v ligi NBA po uvodni zmagi že na drugi tekmi sezone kljub 40 točkam doživel prvi poraz. Dallas je gostoval v Arizoni pri Phoenix Suns, ki so ves čas vodili od druge četrtine naprej in zanesljivo zmagali s 114:102.

Pri domači ekipi je veteran Kevin Durant dosegel 31 točk, Jusuf Nurkić pa je k zmagi dodal 18 točk in 14 skokov. Izkazal se je tudi Devin Booker z 21 točkami, novinec Ryan Dunn pa je ob svojem prvencu zbral 13 točk.

Dončić je 40 točkam dodal še deset skokov in štiri podaje. Slovenec je tekmo odlično odprl in v prvem polčasu dosegel 23 točk, nato pa se je po polčasu ohladil, in iz igre zadel le 12 od skupno 25 metov iz igre, vključno s petimi od 13 za tri točke. Kyrie Irving je za Dallas dodal 22 točk, Klay Thompson pa 19, od tega je zadel pet trojk. Zvezdniška trojica Dallasa je skupaj zbrala 81 točk. Zdaj se košarkarji Dallasa vračajo domov, kjer bodo v ponedeljek gostili Utah Jazz.

Poraz, še drugi v sezoni, je doživela tudi ekipa drugega Slovenca v ligi NBA, Denver Nuggets. Zlata zrna so s 104:109 izgubila proti Los Angeles Clippers, Vlatko Čančar pa tokrat ni dobil priložnosti za igro.

Izidi, liga NBA, redni del:
Phoenix Suns - Dallas Mavericks 114:102 (28:26, 35:29, 28:25, 23:22)
Luka Dončić (40 točk, 12:24 iz igre, 5:13 za tri, 11:12 prosti meti, 10 skokov, 4 podaje, 2 izgubljeni žogi v 39 minutah).

Denver Nuggets - LA Clippers              104:109