München, 19. 02. 2009 20.41 |

Španec Pau Gasol in Rusinja Marija Stepanova sta bila najboljša košarkarja Evrope v letu 2008, so odločili trenerji in ljubitelji košarke v glasovanju evropskega dela Mednarodne košarkarske zveze.

Marc Gasol in Pau Gasol (desno)
Marc Gasol in Pau Gasol (desno) FOTO: Reuters

Pau Gasol, ki je soigralec Slovenca Saše Vujačiča pri Jezernikih iz Los Angelesa v ligi NBA, je slavil pred Špancem Rudyjem Fernandezom (Portland Trail Blazers) in Nemcem Dirkom Nowitzkim (Dallas Mavericks). Gasol je bil najboljši mož španske izbrane vrste, ki je na olimpijskih igrah v Pekingu osvojila srebrno kolajno. V finalu jo je porazila reprezentanca ZDA. Marija Stepanova, ki si kruh služi pri Jekaterinburgu, pa je prestižno priznanje osvojila že tretjič v zadnjih štirih letih. Drugo mesto je osvojila lanska zmagovalka, Latvijka Aneta Jekabson-Zagota, tretje pa Španka Amaya Valdemoro. Najboljši mladi košarkar je drugič zapored Španec Ricky Rubio.