Ljubljana, 27. 11. 2008 20.11 |

V 5. krogu košarkarske Evrolige je Union Olimpija v Tivoliju gostila berlinsko Albo in se veselila prve zmage v elitnem evropskem tekmovanju (77:69).

Union Olimpija in Alba iz Berlina sta se doslej v Evroligi srečali sedemkrat. Pet zmag je pripadlo Ljubljančanom, dve Nemcem, med njimi tudi zadnja tekma v sezoni 1999/00, ko so slavili sredi Ljubljane. Alba je v dosedanjih petih krogih dvakrat zmagala doma (Lottomatica, Juventut) in trikrat izgubila v gosteh (Fenerbahče, Tau Ceramica, Union Olimpija). Okostje ekipe sestavljajo Američani, v klubu pa je tudi slovenski reprezentant Dragiša Drobnjak.

union olimpija
union olimpija FOTO: Damjan Žibert

Na drugi strani so se košarkarji Uniona Olimpije v četrtek po dobrem mesecu dni le veselili nove zmage in prve v tej sezoni v elitni Evroligi.

Pred domačo publiko so košarkarji Uniona Olimpije pokazali soliden prvi polčas, po vsega dveh minutah so vodili že z 9:2. Vodstvo pa so v nadaljevanju še povišali, ko je razpoloženi Sašo Ožbolt, ki je ob odsotnosti Marka Miliča nosil kapetanski trak, zadel dve trojki in domače popeljal v vodstvo + 9 točk. V nadaljevanju pa je odlično strelsko formo pokazal tudi  Miha Zupan, ki je bil  tudi najboljši strelec na tekmi. Trener Zmajev se je že v prvem polčasu odločil priložnost ponuditi tudi mlademu  Mirzi Sarajliji, to pa je bila odlična poteza, saj je mladi košarkar povsem upravičil zaupanje trenerja in je na tekmi dosegel 13 točk.

Dobro igro so Ljubljančani nadaljevali tudi v drugem delu tekme, ko je bil še naprej neustavljiv predvsem Zupan, ki je že takoj na začetku tretje četrtine z novo trojko prednost Olimpije povišal na 54:37. Alba se je kaj kmalu sprijaznila s porazom, saj resnejšega odpora Berlinčani niso več nudili. Olimpija pa je tekmo suvereno pripeljala do konca in se veselila prve letošnje zmage v Evroligi.

Največ simpatij je požel 17-letni Sarajlija, ki je tekmo končal s 13 točkami, zaslužil si jih je tudi Zupan (19 točk), seveda pa tudi ostali igralci, ki so končno prebili evroligaški led.

Naslednjo tekmo bo Union Olimpija znova igrala pred domačim občinstvom, in sicer prihodnji četrtek proti Joventutu.