Novomeščani zmagali v Zagrebu

Zagreb, 08. 01. 2011 18.51 |

Košarkarji novomeške Krke se z gostovanja pri zagrebški Cedeviti vračajo s polnim izkupičkom. V hrvaški prestolnici so zmagali z 80:74.

Košarkarji Krke
Košarkarji Krke FOTO: Damjan Žibert

Košarkarji novomeške Krke so v 15. krogu regionalne lige NLB gostovali pri Cedeviti in se jim oddolžili za poraz v Novem mestu. Izbranci Aleksandra Džikića so bili boljši skozi celoten dvoboj, za popuščanje v zadnji četrtini pa niso bili kaznovani. Novomeščani so ob koncu zmagali z 80:74. Najučinkovitejši v vrstah slovenskih državnih prvakov je bil Christoper Booker, ki je dosegel 17 točk, pri gostiteljih pa jih je Corsley Edwards dosegel 24.

Novomeščani so zabeležili jubilejno deseto zmago v ligi NLB, tretjo v nizu, tako da tudi po petnajstih odigranih krogih ostajajo na vrhu razpredelnice.