Novomeščani boljši od Radničkega

Novo mesto, 05. 02. 2011 20.23 |

Košarkarji novomeške Krke so v 20. krogu regionalne lige NLB na domačem igrišču premagali Radnički iz Kragujevca (88:73)

Novomeščani so se s trinajsto zmago zavihteli na vrh regionalne košarkarske lige, za njo pa so se navkljub prepričljivi končni razliki v točkah morali pošteno potruditi. Gosti iz Kragujevca, ki so v prvem delu lige NLB ugnali dolenjske košarkarje s 86:82, so se na tokratni tekmi pokazali za izjemno trdožive tekmece, v sami končnici pa so vendarle morali priznati premoč gostiteljev. Izbranci domačega stratega Aleksandra Džikića so med tekmo pokazali številne obraze, v njihovi igri so se izmenjavale vrhunske poteze in začetniške napake, na veliko veselje domačih košarkarjev pa so zadnjo četrtino odigrali zrelo in odgovorno.

Aleksandar Džikić
Aleksandar Džikić FOTO: Damjan Žibert

Še v 34. minuti je bila tekma povsem odprta (71:66), nato pa je na sceno stopil ameriški center v domači ekipi Christopher Monroe Booker, ki je dosegel pet zaporednih točk in soigralce tri minute pred koncem popeljal do zanesljivega vodstva z 79:68. Novomeščani so si tik pred zadnjim zvokom sirene prek Dragiše Drobnjaka priigrali tudi najvišje vodstvo na tekmi (87:70). V domači ekipi je bil strelsko najbolj razpoložen Jure Balažič s 17 točkami, v gostujoči, ki je na tekmi zadela 13 trojk iz 29 poskusov, pa je prednjačil švedski branilec Anton Gaddefors s 25 točkami, od tega jih je kar 21 dosegel po metih za tri točke.