NBA: Dragić prvi strelec večera v Phoenixu

Phoenix, 10. 11. 2012 09.05 |

Beno Udrih je s svojo ekipo v ligi NBA Milwaukee Bucks gostoval v ameriški prestolnici in v dvorani Verizon Center slavil zmago nad Washington Wizards s 101:91. Udrih, ki je eno tekmo izpustil zaradi lažje poškodbe, je tokrat odigral 18 minut in k zmagi prispeval osem točk, tri podaje in dva skoka.

Junak večera je bil Monta Ellis, ki je zbral 22 točk, gosti pa so po začetnem zaostanku v zadnji četrtini na krilih Bena Udriha in Ekpeja Udoha pripravili preobrat. Prav slednja sta k delnemu izidu 13:0 prispevala 11 točk. V zadnji minuti je sodnik pri gostih izključil Brandona Jenningsa, pri domačih pa Bradleyja Beala. Slednji, sicer tretji izbor na junijskem naboru lige NBA, je bil prvi strelec Washingtona z 22 točkami, veterana Trevor Ariza in Emeka Okafor pa sta zbrala 15 oziroma 11 točk. Košarkarji Milwaukeeja so tako vpisali še tretjo zmago v uvodnih štirih tekmah prvenstva NBA.

Goran Dragić
Goran Dragić FOTO: Reuters

Zmago je slavil tudi Goran Dragić, ki je s Phoenixom v domači dvorani US Airways Center v Arizoni gostil Cleveland Cavaliers in zmagal s 107:105. Dragić je bil prvi strelec večera pri domači ekipi, saj je v 35 minutah k zmagi prispeval 26 točk, štiri podaje ter dve ukradeni žogi. Izkazal se je tudi Shannon Brown, ki je 12 od svojih skupaj 22 točk dosegel v zadnji četrtini in pomagal Phoenixu, ki je vmes zaostajal že za 26 točk, pripraviti preobrat in doseči zmago.

"Na koncu nam je uspelo zmagati, a nočem vmes gledati dolgih obrazov. Rad bi, da moji fantje bolj verjamejo vase in da se zavedajo, da znajo odigrati tudi takrat, ko se znajdejo v težavah. Tokrat jim je uspelo preobrniti kar 26 točk zaostanka. Treba bo delati, da se bomo čim manjkrat znašli v takšnih položajih," je po zmagi dejal domači trener Alvin Gentry. Ob pisku sirene so imeli košarkarji Clevelanda možnost za zmago, vendar je Kyrie Irving zgrešil za tri točke, tako da je zmanjkalo časa. Prvi strelec konjenikov je bil Dion Waiters s 23 točkami, Irving jih je dodal 17.

Washington Wizards – Milwaukee Bucks 91:101
Orlando Magic – Brooklyn Nets 68:107
Boston Celtics – Philadelphia 76'ers 100:106
New York Knicks – Dallas Mavericks 104:94
Atlanta Hawks – Miami Heat 89:95
Memphis Grizzlies – Houston Rockets 93:85
Minnesota Timberwolves – Indiana Pacers 96:94
Phoenix Suns – Cleveland Cavaliers 107:105