Krki domača zmaga, Olimpiji poraz proti Partizanu

Ljubljana, 22. 01. 2011 17.55 |

Košarkarji Krke so v 18. krogu lige NLB premagali češki Nymburk z 72:50, košarkarji ljubljanske Olimpije pa so bili poraženi proti Partizanu z rezultatom 61:50.

V derbiju 18. kroga lige NLB so košarkarji Uniona Olimpije doživeli boleč poraz proti branilcu naslova Partizanu. Varovanci trenerja Jureta Zdovca so v Beogradu prikazali eno slabših predstav v tej sezoni in morali domačim upravičeno prepustiti vodstvo na lestvici.

Olimpija je bila proti Partizanu brez moči.
Olimpija je bila proti Partizanu brez moči. FOTO: Damjan Žibert

Evroligaški obračun – Partizan je drugi del evrolige začel s porazom v Madridu, Union Olimpija pa z zmago v Rimu – je bil slaba reklama za košarko, saj sta obe ekipi nastopili pod svojimi sposobnostmi. To še predvsem velja za Ljubljančane in njihovo igro v prvem polčasu. V uvodnih osmih minutah so namreč zmogli le dve točki, v prvi četrtini zgolj pet, prvi polčas pa so zaključili pri 18 točkah.

Čeprav je Jure Zdovc poskusil obrniti potek tekme in zbuditi svoje igralce, se podoba v dvorani Pionir ni bistveno spremenila niti v drugem polčasu. Partizan je suvereno nadzoroval potek dogodkov, Ljubljančani pa se niso izkopali iz sivega povprečja in so tekmo izgubili za več, kot so Partizan premagali v dvorani Stožice.

Partizan – Union Olimpija 61:50 (19:5, 33:18, 49:35)

Krki nova zmaga v domači dvorani

Uspehu sredi tedna v prvem krogu drugega dela pokala Eurochallenge so dodali še enajsto zmago v ligi NLB, ki jih znova uvršča med kandidate za zaključni turnir.

Novomeščani so še drugič v sezoni vzeli mero češkemu prvaku Nymburku. Na prvi tekmi so slavili z 20 točkami razlike, v dvorani Leona Štuklja pa je bilo 72:50.

Gostje so tekmo začeli zelo podjetno in bili v prvih desetih minutah boljša ekipa na parketu, vendar njihova premoč je trajala le, dokler Krka ni strnila svoje obrambe. Nato je bilo vse drugače. Nymburk je v drugih desetih minutah zmogel vsega devet točk (40:29), do 40. točke, se pravi podvojitve učinka iz prve četrtine, pa je prišel šele v 30. minuti. Do tedaj si je Krka priigrala že 19 točk naskoka (49:30), tako da njena zmaga ni bila niti za trenutek pod vprašajem.

Krka – Nymburk 72:50 (20:20, 40:29, 54:40)