Krki domača zmaga

Ljubljana, 21. 11. 2010 19.06 |

Košarkarji Krke so v 8. krogu lige NLB premagali Igokeo z 79:66. Košarkarji Krke so dosegli četrto zmago v zadnjih petih tekmah, skupno peto, in se znova priključili ekipam v zgornjem delu razpredelnice.

Bojan Krivec in Zoran Dragić
Bojan Krivec in Zoran Dragić FOTO: Damjan Žibert

Zmago proti novincu v regionalnem tekmovanju Igokei iz Kragujevca v BiH so si priigrali šele v zadnji četrtini, ki so jo dobili s 26:12.

Pred tem so gostje vodili po koncu vseh treh četrtin (20:22, 39:40 in 53:54), najvišjo prednost pa so si priigrali v 25. minuti (44:51), ko najvišji domači košarkar Smiljan Pavič ni mogel pomagati soigralcem zaradi štirih osebnih napak.

Zaostanek iz 25. minute so Novomeščani nadoknadili v startu zadnjega dela (58:54), tudi zmagovalca pa so odločili dovolj zgodaj, da so se izognili dramatični končnici. Igokea je predajo podpisala, ko je Goran Ikonić zadel dve zaporedni trojki in prednost Krke povišal na 67:57.

Krka – Igokea 79:66 (20:22, 39:40, 53:54)