Krkaši četrtfinalisti pokala eurochallenge

Novo mesto, 22. 02. 2011 22.40 |

Slovenski košarkarski državni prvaki, igralci novomeške Krke, so si po zmagi v 5. krogu pokala eurochallenge proti turškemu Pinar Karsiyaku (86:81) zagotovili četrtfinale tega tekmovanja.

Košarkarji Krke so se deloma oddolžili Turkom za prepričljiv poraz v gosteh z zmago v domači dvorani, ki ni bila tako visoka, kot je bila zmaga Turkov doma, so si pa zagotovili nastop v četrtfinalu tega tekmovanja. Novomeščani so lovili 20 točk razlike, za kolikor so izgubili v gosteh, bili po tretji četrtini, po kateri so vodili za 16 točk, celo blizu podviga, toda vse, za kar so garali 30 minut, so v zadnji četrtini zapravili.

Aleksandar Džikić se z varovanci veseli četrtfinala pokala eurochallenge.
Aleksandar Džikić se z varovanci veseli četrtfinala pokala eurochallenge. FOTO: Reuters

Gosti so se v zadnji četrtini celo približali le na štiri točke zaostanka (79:83), toda v zaključku so vendarle zadržali zbranost in s tem zadržali prednost pred belgijskima ekipama. Turki pa bodo najbrž zaradi razlike v koših vendarle pred njimi v skupini.