Košarka

Krka ubranila prednost iz prve četrtine

Novo Mesto, 20. 12. 2011 19.44 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 2 min

Košarkarji novomeške Krke so v 6. krogu evropskega pokala (skupina F) doma premagali Le Mans z 68:65. Krka si je sicer že pred zadnjim krogom rednega dela zagotovila nastop v drugem delu tekmovanja.

Aleksander Sekulić
Aleksander Sekulić FOTO: Damjan Žibert

Zadnja tekma predtekmovanja ni imela kakšnega posebnega tekmovalnega naboja. Novomeščani so si že pred tem dvobojem zagotovili drugo mesto v skupini in napredovanje med najboljših 16 v tem pokalu, francosko moštvo pa teh možnosti že pred gostovanjem v Sloveniji ni več imelo. Kljub temu so varovanci trenerja Aleksandra Sekuliča napovedali boj za zmago. V prvi medsebojni tekmi v Franciji so bili slovenski prvaki boljši s 84:65.

Krka je tekmo resno začela in povedla s 7:0, kmalu pa je bilo na semaforju že 20:8. Le Mans je težko dohajal razpoložene domače košarkarje, Zoran Dragić, Jimmy Baxter in Smiljan Pavič so bili v tem delu najboljši pri domačih. Do konca prve četrtine so si krkaši priborili 15 točk naskoka (25:10), nato pa prednost približno desetih točk vzdrževali tudi večji del druge četrtine. Gostje so se prvič približali na 24:30, a so domači spet hitro prišli do deset ali 12 točk prednosti, kolikor je razlika po košu Simona Petrova znašala tudi ob polčasu.

Nadaljevanje je bilo podobno. Krka je sicer Le Mansu dovolila, da se je približal le na -4 (36:40), a so nato Novomeščani hitro spet pobegnili, tako da je bila razlika spet varnih deset točk. A se Le Mans še ni predal. Tudi v zadnjem delu so gostje naredili niz in se približali le na tri točke zaostanka (55:58), nekaj minut pred koncem pa so celo prvič povedli (62:60). A Krka je še zadnjič strnila svoje vrste, najprej je po novem izenačenju Edo Murič s trojko spet zagotovil vodstvo, ki ga je v zadnji minuti s košem še potrdil Jure Balažič. Francozom še enega preobrata ni uspelo izvesti in zmaga je ostala v Novem mestu.

Pavič je bil s 13 točkami in osmimi skoki, Balažiču so v statistiko zapisali dvojnega dvojčka (11 točk, 14 skokov), blizu pa je bil takemu dosežku tudi Murič (10 točk, 8 skokov).

Izid:
Krka - Le Mans 68:65 (25:10, 40:28, 54:46)

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.

KOMENTARJI (4)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

neyko98
21. 12. 2011 05.54
-3
ja vidimo krko v aba ligi, v evroligi bi bili isti polom kot olimpija, morda celo hujši
Crawezza
20. 12. 2011 22.36
+5
čestitke :D Krko v evroligo! ne pa olimpjio :D
User438300
20. 12. 2011 22.41
+2
Lol. Pa kam v evroligo če jim gre že v ABA ligi zadosti slabo. Prav so se odločili ko so ostali v evropskem pokalu :D
User514870
20. 12. 2011 23.27
+3
k je olimpija tolk bolša v evroligi ;) hujši kanonfutr ko je bla krka v najslabši sezoni (z izjemo rekordnga poraza) :D za v evroligo trenutno ni noben slo klub....krko in olimpijo v eurocup in aba ligo,ostale samo v dp.najprej je treba mladce vzgojit na primeren nivo,pol pa razmišlat o dobrih ligah.