NLB: Krka in Union Olimpija vse bližje zaključnemu turnirju

Novo mesto, 26. 02. 2011 17.52 |

Košarkarji Krke so v 22. krogu lige NLB pričakovano premagali Zadar z 92:64. Velik korak k Final Fouru je naredila tudi Union Olimpija, ki je po težkem boju slavila v Podgorici proti Budučnosti in se povzpela na drugo mesto prvenstvene lestvice (71:70).

Najboljši posameznik v domačih vrstah je bil Zoran Dragić (desno) in je bil s 16 točkami prvi strelec srečanja. FOTO: Damjan Žibert
Načrtovana zmaga proti zadnjeuvrščenemu Zadru, ki ga čaka še težak boj za obstanek v jadranski druščini, je že peti zaporedni uspeh Novomeščanov v ligi NLB. V preostalih štirih tekmah, ki so na sporedu do 15. marca, se bo Krka doma pomerila z Budućnostjo in Partizanom, v gosteh pa jo čakata Cibona in Hemofarm. Varovanci trenerja Aleksandra Džikića so bili vsaj za razred boljši od zasedbe iz Dalmacije. Vse dvome o zmagovalcu so rešili že v uvodni četrtini; do 7. minute so si nabrali dvajset točk prednosti (23:3), prvih deset minut igre pa so zaključili z rezultatom 34:11. Preostanek srečanja je bil tako le še formalnost. Pri Krki je kar šest igralcev doseglo dvomestno število točk. Izstopal je Zoran Dragić, ki je v uvodni četrtini zabeležil 13 točk, na koncu 16, sledili pa so mu: Edo Murič 15, Jure Balažič 14, Smiljan Pavič 12, Chris Booker 11 in Bojan Krivec 10. Štiri kroge pred koncem rednega dela so zabeležili jubilejno petnajsto zmago, s katero ostajajo na vrhu razpredelnice.

Olimpija dobila neposredni boj z Budučnostjo

Union Olimpija si je z zmago na široko odprla vrata Final Foura.
Union Olimpija si je z zmago na široko odprla vrata Final Foura. FOTO: Damjan Žibert

Varovanci Jureta Zdovca srečanja niso odprli najbolje. Budučnost je silovito pritisnila in si že po polovici prve četrtine priigrala občutnejšo prednost (13:5). Zmaji so bili v obrambi neodločni, v napadu pa je njihovo igro krasila neučinkovitost. V nadaljevanju je vse kazalo na podobno sliko. S serijo izgubljenih žog na sredini četrtine so zeleni pustili domačinom, da se odlepijo na 10 košev razlike (32:22). Po minuti odmora pa so se Ljubljančani le predramili. Povsem po zaslugi Vlatka Ilievskega so zmaji ujeli priključek z razigranimi domačini in do konca prvega polčasa znižali razliko na šest točk (38:32). Olimpiji sta največ preglavic povzročala Marko Simonović (8 točk) in Sead Šehović (10 točk), v vrstah Ljubljančanov pa je bil razpoložen le že omenjeni Ilievski, ki je dosegel 11 točk. Omeniti velja, da je Zdovc lepo minutažo namenil tudi mlademu Latvijcu Danisu Bertansu, ki je ponujeno priložnost zelo dobro izkoristil.

V predzadnji četrtini je kazalo, da bo Olimpija le s težka prišla do tako želene zmage v Podgorici. V 26. minuti je na semaforju pisalo že 52:39 v korist Budučnosti. Po dveh trojkah Jana Špana pa so varovanci Zdovca zaigrali kot prerojeni in po trojki Gorana Jagodnika dve minuti pred koncem srečanja sploh prvič povedli (69:68). Že v naslednjem napadu pa je ljubljanski kapetan storil prekršek nad Vladimirjem Dragičevićem, ki je zadel oba prosta meta. Po taktični osebni napaki je na drugi strani oba prosta meta uspešno izvedel tudi Ilievski in goste spet popeljal do vodstva (71:70). Domači košarkarji so bili v zadnjem napadu nenatančni in zapravili lepo priložnost, da se na prvenstveni lestvici povzpnejo na drugo mesto.