Krka pokleknila v Podgorici

Podgorica, 04. 12. 2010 22.25 |

Košarkarji Krke so v 10. krogu lige NLB izgubili na gostovanju pri Budućnosti s 63:68.

Košarkarji Krke so doživeli drugi poraz v zadnjih sedmih tekmah v ligi NLB, skupno četrtega, ki je preprečil, da bi bili, če bo Union Olimpija jutri upravičila vlogo favorita proti Zagrebu, po desetih krogih na vrhu razpredelnice dve slovenski ekipi. Novomeščani po koš razliki trenutno zasedajo prvo mesto, vendar z enakim točkovnim izkupičkom kot še tri ekipe.

Trener Krke Aleksandar Džikić
Trener Krke Aleksandar Džikić FOTO: Damjan Žibert

Varovanci trenerja Aleksandra Džikića so bili blizu, da bi Budućnosti zadali prvi poraz na domačem parketu, vendar so bili v zaključnih minutah premalo odločni, tako da so gostitelji ubežali popolnemu preobratu.

Gostitelji so bili večji del tekme v prednosti, pred zadnjimi desetimi minutami z 51:41, vendar se Krka ni predala. V zaključku tekme se je približala na 66:63 in imela dva prosta meta. Žal je Smiljan Pavič oba zgrešil, na drugi strani pa Marko Simonović odločil zmagovalca.

V naslednjem krogu (11. 12.) bo Krka gostila Cibono, še pred tem pa jo v torek prav tako doma čaka odločilna tekma za prvo mesto v predtekmovalni skupini pokala eurochallenge proti češkemu Prostejovu.

Budućnost – Krka 68:63 (11:12, 20:14, 20:15, 17:22)