Krka nadaljuje z odličnimi evropskimi predstavami

Novo mesto, 18. 01. 2011 21.23 |

Košarkarji Krke so v prvem krogu drugega dela evropskega pokala Eurochallenge v Novem mestu premagali belgijsko ekipo Dexia Mons-Hainaut s 85:77.

Košarkarji Krke so po dveh bolečih porazih v regionalnem tekmovanju NLB (Union Olimpija, Zagreb) zmagovito začeli drugi del evropskega tekmovanja Eurochallenge. Pred domačimi gledalci so v izenačeni tekmi premagali Dexio iz Monsa, trenutno tretjeuvrščeno ekipo belgijskega prvenstva.

Varovanci Aleksandra Džikića nadaljujejo z odličnimi predstavami v Evropi.
Varovanci Aleksandra Džikića nadaljujejo z odličnimi predstavami v Evropi. FOTO: Reuters

Čeprav je končna razlika kar prepričljiva, pa so se morali varovanci trenerja Aleksandra Džikića močno potruditi za dve točki, saj so bili gosti tisti, ki so večji del srečanja narekovali ritem igre.

Belgijci so imeli v prvem polčasu že osem točk prednosti (34:42), toda v nadaljevanju jim ni uspelo zaustaviti razpoložene trojice Zoran Dragić – Goran Ikonić – Dušan Djordjević. Omenjeni so v drugem polčasu skupaj dosegli 35 točk od 46 Krke. Dragić jih je dosegel 14, skupaj 18, Ikonić je bil najboljši strelec Krke z 21 točkami (13 v drugem polčasu), Djordjević pa je v vsakem delu dosegel po osem točk, imel pa je še šest skokov in štiri podaje.

Novomeščani so so pobrali po porazu z Union Olimpijo.
Novomeščani so so pobrali po porazu z Union Olimpijo. FOTO: Damjan Žibert

Po njihovi zaslugi je Krka na začetku zadnje četrtine z delnim izidom 7:0 prešla v ospredje (67:61), razliko do 37. minute nadgradila na 74:63 in si zasluženo zagotovila uvodno zmago v skupini J še z enim predstavnikom Belgije iz Antwerpna ter turško Pinar Karsiyako.