Krka brez možnosti v Beogradu

Beograd, 26. 10. 2024 20.36 | Posodobljeno pred 2 urama

M.J., STA
0

V 6. krogu košarkarske lige ABA sta se v Beogradu udarila Partizan in novomeška Krka. Gostje so bili rezultatsko konkurenčni v prvih desetih minutah, nato pa so črno beli povsem zagospodarili na parketu in tudi visoko slavili (96:63).

Partizan vs Krka
Partizan vs Krka FOTO: Sofascore.com

Košarkarji Krke so po dveh zaporednih zmagah pričakovano pokleknili na gostovanju pri Partizanu. Beograjčani, ki niso najbolje startali v evroligi (2-3), a zato toliko bolje v ligi Aba (6-0), so zmagali s 96:63.

Glede na razliko v igralskem kadru oziroma finančnem vložku v obe ekipi vprašanje zmagovalca ni bilo v prvem planu. Partizan je dobil vse četrtine in je zanesljivo prišel do dveh točk, Krka pa se je trudila, da je čim dražje prodala svojo kožo.

Pri Krki je največ točk dosegel Marc Garcia (14 točk), največ skokov je imel Miha Cerkvenik (5 skokov, 10 točk), Tayler Persons je zbral devet podaj, Jakob Čebašek pa je zadel štiri trojke (met za tri točke 4:7, 13 točk).

Krka bo naslednji dve tekmi v ligi ABA igrala doma; 2. novembra z Zadrom in 11. 11. proti FMP.