Košarkarji Olimpije s pol moči odpravili nebogljeni Split

Ljubljana, 14. 10. 2023 17.17 |

A.V., STA
1

Košarkarji Cedevite Olimpije so se na najboljši možen način odzvali po nesrečnem porazu v Eurocupu sredi tedna z zmago v 3. krogu regionalne lige ABA proti nebogljenemu Splitu s 97:68. Pri Ljubljančanih je bil najučinkovitejši posameznik kapetan Jaka Blažič z 20 točkami, ameriški organizator igre Justin Cobbs pa jih je dodal 16.

Cedevita Olimpija se je dobro odzvala na nesrečen poraz sredi tedna v evropskem pokalu proti Joventutu. V tretjem krogu lige Aba je zabeležila drugo zmago, v Stožicah je premagala Split z 29 točkami razlike. Bilo je 97:68.

Ljubljančani so z visoko zmago hkrati popravili koš razliko po porazu s Crveno zvezdo v prejšnjem krogu z 51:94.

Cedevita Olimpija je glavnino dela opravila v drugi četrtini, ki jo je dobila z 28:9. Razliko dvajsetih točk je v zadnjih desetih minutah povišala na rekordnih 35.

Vseh deset igralcev, ki jih je imel na voljo trener Simone Pianigiani, se je vpisalo med strelce. Izstopal je kapetan Jaka Blažič, ki je dosegel 20 točk (6 skokov), 16 jih je dodal Justin Cobbs (met za 2 8:9).

Cedevita Olimpija bo naslednji dve tekmi igrala v gosteh. V sredo v Istanbulu proti Bešiktašu in prihodnjo nedeljo v Laktaših z Igokeo.