Olimpija izgubila po podaljšku

Ljubljana, 06. 12. 2008 20.55 |

Košarkarji Uniona Olimpije so v 11. krogu košarkarske lige NLB po podaljšku morali priznati premoč Hemofarmu (109:100). Krka je izgubila proti Budućnosti s 67:77, kar je njihov že peti zaporedni poraz.

Mirza Begić (desno) se je izkazal s 23. točkami.

Novomeščani so se odlično kosali s favoriziranimi domačini. V prvem polčasu si nobena ekipa ni priigrala več kot koš ali dva naskoka, tudi v nadaljevanju pa sta bili ekipi dolgo izenačeni in se izmenjavali v vodstvu. Ključni trenutki so nastopili sredi zadnje četrtine, ko je na plan vendarle prišel širši izbor igralcev Budućnosti, ki so v 37. minuti prvič prišli do nekoliko občutnejše prednosti (64:57). En sam razpoloženi igralec Krke, Shields s 26 točkami, pa je bil v zaključku tekme premalo, da bi Krka lahko naredila preobrat. Končna razlika desetih točk je glede na videno v Podgorici vsekakor previsoka.

Olimpija zapravila veliko priložnost

Union Olimpija je pod vodstvom dosedanjega pomočnika trenerja Gašperja Potočnika, ki je začasno nasledil Aleksandra Džikića, in po veliki drami ter podaljšku izgubila sedmo tekmo v ligi NLB. Igralci iz Tivolija so se zgledno borili, čeprav med njimi ni bilo Vlatka Ilievskega in Marka Miliča, v zaključku rednega dela pa je Sašo Ožbolt zgrešil poskus za zmago.

Unionu Olimpiji je v zadnji četrtini uspel velik preobrat. Potem ko so bili igralci Hemofarma, drugouvrščenega moštva lige, skozi vso tekmo v prednosti, so Zmaji v zadnjem delu krenili na vse ali nič in skoraj presenetili. Izničili so zaostanek 16 točk, kolikor je bilo v 29. minuti (57:73), in s trojko Ožbolta 55 sekund pred iztekom rednega dela izenačili na 91:91. Union Olimpija je imela celo dva poskusa za zmago, toda Ožbolt je najprej zgrešil trojko, v zadnji sekundi pa je bil njegov poskus polaganja s polrazdalje za las prekratek. V podaljšku so bili igralci iz Vršca prepričljivo boljši in na koncu vknjižili deveto zmago.

Helios znova poražen

Derbi dna lestvice lige NLB je zasluženo pripadel igralcem Vojvodine, ki so dosegli drugo zmago in se po točkah izenačili z domžalskim Heliosom. Končna razlika je glede na videno v Novem Sadu pretirana, saj je bil Helios še na začetku zadnje četrtine povsem v igri za zmago.

Budućnost - Krka 77:67 (20:18, 41:37, 55:55)

Union Olimpija - Hemofarm *100:109 (20:24, 24:27, 18:22, 29:18, 9:18) * - po podaljšku

Vojvodina - Helios 71:57 (14:18, 23:26, 43:40)