Oboževalci legendo košarkarske lige NBA Kobeja Bryanta, ki je oče treh deklic, nemalokrat vprašajo, ali bo imel sina, da bo nadaljeval uspešno družinsko košarkarsko tradicijo. Bryant pa jim odgovarja, da bodo tudi njegove tri hčere lahko dobro upravičile družinsko ime na igrišču, poroča nemška tiskovna agencija dpa. Bryant si je preteklo nedeljo skupaj s hčerami ogledal otvoritveno tekmo sezone med Los Angeles Sparks in Las Vegas Aces v ženski različici poklicne severnoameriške košarkarske lige WNBA. Kot je povedal, je želel, da se hčere učijo košarke od najboljših.
"Ni boljšega načina za učenje kot to, da spremljaš najboljše pri opravljanju svojega dela," je dejal in dodal: "Igra v ligi WNBA je izjemno atraktivna."
Podcenjevalen odnos tudi med komentatorji
Kljub uspešni širitvi lige in vse večji gledanosti je ženska košarkarska liga WNBA v svoji 23. sezoni še vedno pogosto podvržena zaničevalnemu odnosu moških. Besede 40-letnega Bryanta pa so zato izjemno pomembne za dvig zavesti o kakovosti ženske košarke.
Te lahko prispevajo k trudu vodstva lige, da bi pritegnili več moških k ogledu. V ta namen je letos na družbenih omrežjih objavilo promocijski spot, v katerem zvezdnice lige Diana Taurasi, Brittney Griner in Skylar Diggins-Smith opozarjajo, kako pomembna je moška podpora ženski košarki. Igralka v ženski košarkarski ligi NBA Chiney Ogwumike je na družbenem omrežju opozorila, da veliko moških komentira žensko košarko, a je v resnici sploh ne pozna. Prav tako ne cenijo igralk in jih podcenjujejo.
Sledite njegovemu zgledu
"Ampak dobili boste hčerko in če bo dobra v košarki, boste zagotovo želeli, da igra v WNBA. Zato sledite Kobeju Bryantu in jo podprite," je Ogwumikejeva naslovila svoj poziv tako navijačem kot tudi drugim košarkarjem.
Med ligama NBA in WNBA so še vedno velike razlike, je v članku v avgustu ugotavljal britanski The Guardian. Potem ko je LeBron James lani poleti podpisal štiriletno pogodbo za 154 milijonov dolarjev (137,93 milijona evrov), je igralka ekipe Las Vegas Aces A'ja Wilson na družbenem omrežju zapisala, da mora biti to res lepo, saj njihove pogodbe ne presežejo milijona dolarjev (895.700 evrov).
"Me dobimo 30 odstotkov vseh prihodkov, medtem ko dobijo moški vsaj polovico," je še dodala v objavi na Twitterju. Tako kot se po družbenih omrežjih vse bolj sliši glas košarkaric, je tudi liga WNBA v preteklih dveh letih naredila veliko za večjo popularizacijo ravno z njihovo uporabo. Ta v odsotnosti večje pokritosti v tradicionalnih medijih predstavljajo pomembno platformo za večji doseg v javnosti, ki pa raste tudi kot posledica širših sprememb v družbi, je še izpostavil The Guardian.
KOMENTARJI (3)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.