Kobe Bryant je bil celotno kariero, ki je trajala okroglih 20 let, od 1996 do 2016, član Los Angeles Lakersov. Na naboru je bil izbran šele kot 13., a se je z neverjetno delovno etiko v le nekaj sezonah transformiral v enega najboljših košarkarjev na planetu. Na začetku tisočletja je s Shaquilleom O’Nealom tvoril najnevarnejši tandem lige, v tistem času pa so Jezerniki kar trikrat zapored slavili naslov prvakov.
V sezoni 2005/2006 je v povprečju dosegal kar 35,4 točke na tekmo in bil s tem daleč najboljši strelec lige. Isti dosežek je ponovil še leto kasneje. Januarja 2006 je na tekmi proti Toronto Raptors dosegel 81 točk, kar velja za strelski rekord na posamični tekmi tega tisočletja in drugi najboljši izkupiček v vsej zgodovini organizacije NBA. Nikoli ne bo pozabljena niti njegova zadnja tekma kariere, ko je Utah Jazzu nasul kar 60 točk. Skupno je v ligi NBA dosegel 33.653 točk, kar ga uvršča na četrto mesto večne lestvice strelcev. Nihče v bogati zgodovini franšize Los Angeles Lakers ni dosegel več točk in osvojil več prstanov kot prav Bryant, čigar številki osem in 24 sta pod strop dvorane Staples Center romali leta 2017.
Pri 34 letih in 104 dneh je postal najmlajši v zgodovini, ki mu je uspelo preseči magično mejo 30 tisoč točk. Od svoje tretje pa do zadnje sezone je bil vselej izbran na tekmo vseh zvezd. S skupno 18 nastopi je drugi na večni lestvici, več, 19 jih je zbral le Kareem Abdul-Jabbar. Kar 11-krat je bil priljubljeni 'Kobe' izglasovan v najboljšo peterko sezone, blestel pa ni samo v napadu, saj je bil devetkrat tudi del idealne obrambne ekipe. V dresu ameriške reprezentance, na katerem je nosil številko deset, je dvakrat osvojil naslov olimpijskega prvaka. Najprej v Pekingu 2008 in nato še štiri leta kasneje v Londonu.
Po treh zaporednih naslovih na začetku tisočletja so Bryantu mnogi očitali, da je do njih prišel predvsem zaradi tedaj dominantnega O'Neala. 'Shaq' je nato zapustil Lakerse, bojda prav zaradi slabih odnosov s Kobejem, ki pa je svojo veličino nato dokazal še v dveh finalih leta 2009 in 2010, ko je poleg prstana obakrat osvojil tudi naziv najkoristnejšega igralca finalne serije.
Pri Reutersu so Bryanta označili za najboljšega košarkarja generacije, ameriški TNT pa mu je namenil naziv najboljšega igralca desetletja (od 2000 do 2010, op. a.). Komisar lige Adam Silver je pred časom dejal, da je bil Bryant morda celo najbolj izpopolnjen košarkar v zgodovini. Že omenjeni Abdul-Jabbar je v enem od intervjujev povedal, da ni ne nikoli prej ne kasneje videl igralca, ki bi bil pripravljen tako trdo garati. Mnogi so kot glavni razlog za Bryantovo neverjetno kariero izpostavljali prav njegovo mentaliteto. Michael Jordan, denimo, je izjavil, da v zaključkih tekem nikoli v zgodovini ni bilo bolj nevarnega košarkarja, kot je bil prav Kobe, njegov način razmišljanja pa je označil za 'ubijalskega'.
Bryant je v ligo NBA prišel leta 1996, ko je štel vsega 17 let. Med profesionalce je prišel naravnost iz srednje šole in s tem postal prvi branilec (košarkarji, ki igrajo na pozicijah ena ali dva, op. a.), ki je bil na naboru izbran kot srednješolec. Zanj so se odločili pri Charlotte Hornetsih, a, zanimivo, nanj niso nikoli resno računali. Po predhodnem dogovoru je bil namreč del zamenjave, v kateri je v nasprotno smer odšel srbski center Vlade Divac. V prvi sezoni je bil deležen obrobne vloge, v 15 minutah na tekmo je dosegal 7,6 točke. V naslednji je bil njegov napredek že občuten, saj je povprečje zvišal na 15,4. Dokončno pa se je med najboljše košarkarje na planetu izstrelil v svoji tretji sezoni (1998/1999). Prvič je tekme začenjal v udarni peterki, zaupanje vodilnih pri jezernikih pa je povrnil s skoraj 20 točkami na tekmo.
KOMENTARJI (24)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.