Generalka košarkarskih zmajev uspela

Koper, 15. 09. 2024 07.41 | Posodobljeno pred 3 dnevi

Košarkarji članske zasedbe Cedevite Olimpije so v koprski Areni Bonifika na zadnji pripravljalni tekmi letošnjega poletja z rezultatom 89:67 premagali Trst. Zmaje sredi tedna čaka finale superpokala proti novomeški Krki, nato pa se bo že začela regionalna liga ABA, ki jo bomo prenašali tudi na Kanalu A in VOYO.

Cedevita Olimpija je uspešno zaključila obdobje pripravljalnih tekem in se z zmago nad Trstom (89:67) v soboto v koprski Areni Bonifika pobrala po dveh porazih na turnirju v Tivoliju, kjer so Zmajem nasproti stali evroligaši. Prva uradna preizkušnja za aktualne slovenske državne prvake sledi že v torek ob 18.00 v Laškem, kjer se bodo za prvo lovoriko v sezoni, slovenski Superpokal, pomerili s Krko.

Po izenačenem prvem polčasu (35:35), so se Ljubljančani v drugem polčasu razigrali, sredi zadnje četrtine vodili s +17 (78:61), nato pa dvoboj pripeljali do mirnega zaključka in zabeležili zanesljivo zmago. Devin Robinson je bil s 15 točkami najboljši strelec Zeleno-oranžne zasedbe, temu točkovnemu izkupičku je dodal še šest skokov.

Devin Robinson
Devin Robinson FOTO: Aljoša Kravanja

Sledil je DeVante Jones z 10 točkami in petimi asistencami. Med strelce so se vpisali vsi igralci, ki so stopili na parket. Tokrat se je Cedevita Olimpija predstavila brez Žige Daneua in Lovra Gnjidića, oba sta tekmo preventivno izpustila.

"Rezultatsko je bila dobra tekma, a nisem najbolj zadovoljen. Preizkusili smo nekaj novih stvari, ki smo jih vadili ta teden, neke nove obrambne sisteme. Potrebovali bomo veliko časa. Igralci se še vedno ne poznajo med seboj. Še vedno ne vedo, česa je kdo sposoben. Tu je precej prostora za napredek v naši igri. Vseeno pa je lepo, da smo premagali Trst, ki ni slabo moštvo. Vsi igralci so dobili priložnost za igro, igrali so tudi nekateri igralci, ki na preteklih tekmah niso blesteli, in odigrali so solidno. Lepo je zmagovati, vidim pa veliko dela, ki nas še čaka, četudi nimamo več veliko časa do začetka sezone," je za uradno spletno stran dejal Zvezdan Mitrović.

"Imeli smo se dobro. Igrali smo kot pravo moštvo proti močnemu tekmecu. Oni so res igrali borbeno, a mi smo bili na to pripravljeni. Držali smo skupaj in v Ljubljano se vračamo z zmago. Ta nam je vlila precej samozavesti pred začetkom sezone. Se že veselim torkovega Superpokala proti Krki," pa je povedal Devin Robinson.

Cedevita Olimpija – Pallacanestro Trieste 89:67 (17:16, 18:19, 26:19, 28:13)
Cedevita Olimpija: Stewart 4, Robinson 15 (6 skokov), Jones 10 (5 podaj), Radović 4, Nikolić 6 (6 podaj, Glas 5, Lemar 11, Blažič 7, Beringer 8, Geben 6, Prepelič 8 (6 skokov), Ogbeide 2.