PAO slavil v finalu, Olimpija klonila v tekmi za tretje mesto

Ljubljana , 07. 09. 2024 20.22 | Posodobljeno pred 8 dnevi

M.J., S.V.
4

Drugi dan pripravljalnega košarkarskega spektakla v Tivoliju v sklopu Ljubljanskega festivala Športa. Odprla sta ga zmagovalca polfinala grški Panathinaikos in turški Anadolu Efes. Turnir v Tivoliju so osvojili Grki (83:72), obračun za tretje mesto domače Cedevite Olimpije z Bayernom iz Münchna pa je pripadel Nemcem (66:82).

Iz 24UR: Favorizirani Panathinaikos boljši od Olimpije

Petkovi tekmi sta upravičili visoka pričakovanja vselej zahtevne ljubljanske publike. Domači zmaji so se proti aktualnemu prvaku Evrolige vseh 40 minut dobro držali in na koncu izgubili za vsega pet točk. Enaka je bila zvečer razlika med Anadolu Efesom in Bayernom, z 82:77 so bili boljši Turki.

Zmaji so atraktiven turnir v Tivoliju na koncu zaključili na četrtem mestu. Rezultat sicer ni bil v ospredju, saj je bil turnir prijateljske narave, kljub temu pa ne gre zanemariti dejstva, da so se v slovenski prestolnici v petek in soboto zbrali evropski klubski prvak, prvak Evrolige iz sezon 2020/21 in 2021/22 ter ena izmed ekip, ki se bo v prihodnji sezoni zagotovo borila za mesta v končnici.

Naslov zmagovalca turnirja je pripadel Panathinaikosu, drugi je bil Efes, tretji Bayern, četrta pa Cedevita Olimpija.

Grki sijajno pričeli novo sezono

Panathinaikos je bil večino finalne tekme v vodstvu, ekipi sta se le enkrat izmenjali v vodstvu. Deteljice so si že ob koncu prve četrtine priigrale dvomestno prednost, ki so jo nato v tretjem delu igre še dodatno povišale.

Grki so na koncu slavili s 83:72, ob tem pa je bil najbolj razpoložen Jerian Grant, ki je dosegel 14 točk. Pri Efesu sta mejnik 10 točk presegla Daniel Oturu (18) in Jordan Nwora (13).

Panathinaikos vs Anadolu Efes
Panathinaikos vs Anadolu Efes FOTO: Sofascore.com

Ljubljančani v drugem polčasu podlegli nemški premoči

Na tekmi za tretje mesto je Bayern silovito udaril, hitro pobegnil, a so se Zmaji uspeli vrniti v igro že v prvem polčasu. Pred zadnjo četrtino je semafor kazal 61:53 v korist Nemcev, ki so se v zadnji četrtini še bolj oddaljili, na koncu pa slavili zmago z rezultatom 82:66.

Za Olimpijo je Aleksej Nikolić dosegel 10 točk, sledila sta DJ Stewart in Devin Robinson z devetimi. Pri Bayernu sta po 13 točk dosegla Oscar Da Silva in Carsen Edwards, 11 jih je dal Devin Booker.