Dallas na krilih Irvinga in Dončića skočil na vrh zahodne konference

New Orleans, 13. 11. 2023 06.07 |

Košarkarji Dallasa nadaljujejo odlične predstave na začetku nove sezone. Za osmo zmago so na deseti tekmi v gosteh ugnali New Orleans Pelicanse s 136:124. Prvi strelec moštva iz Teksasa je bil tokrat Kyrie Irving s 35 točkami, Luka Dončić jih je prispeval 30 in dodal še devet asistenc. Dallas se je z novim uspehom na vrhu zahodne konference izenačil z Denverjem, ki je izgubil proti Houstonu.

Na krilih razigranih Dončića in Irvinga je Dallas zmagovalca odločil že pred zadnjo četrtino. FOTO: AP

Pot do nove zmage so košarkarji Dallasa tlakovali že v prvem polčasu, ki so ga dobili s 56:40. V prvih 24 minutah igre je z 22 točkami blestel Kyrie Irving, ki je skupno zadel kar sedem od desetih metov za tri. Prispeval je tudi sedem podaj in šest skokov.

Zmagovalec je bil dokončno odločen po odlični tretji četrtini, ko je Dallas svojo prednost povečal za 11 točk. Luka Dončić je v tem delu igre dosegel polovico od svojih 30 točk, ob veliki prednosti pa v zadnji četrtini sploh ni stopil na parket. Znova je odlično metal iz igre (11/18, od tega 4/9 za tri), zbral je še devet podaj in štiri skoke ter izgubil le eno žogo.

Kidd: Naš ritem je povsem drugačen kot v prejšnji sezoni

"Vsi so nesebični. Dončić in Irving sta vodji ekipe, ki narekujeta ritem. Naš ritem je povsem drugačen, hitrejši, kot smo ga bili vajeni v prejšnji sezoni," je bil z videnim zadovoljen trener Jason Kidd. Njegovi varovanci so skupno izgubili le šest žog, medtem ko so jih košarkarji New Orleansa kar 18.

"Videti je, da so se vsi vklopili v sistem. Če imam prav, smo med desetimi najhitrejšimi ekipami v ligi. Nikoli prej nismo bili. Seveda bodo prišli večeri, ko nam meter iz igre ne bo stekel. Pomembno je, da si zaupamo in še naprej držimo visok ritem. Pomaga tudi, da imamo širino, saj so vsi zdravi," je še dodal Kidd.

Luka Dončić proti New Orleansu
Luka Dončić proti New Orleansu FOTO: Sofascore.com

Irving: Po desetih tekmah še nihče ni osvojil naslova

Po zmagi, s katero se je Dallas na vrhu zahodne konference izenačil z Denverjem, pa Irving ni želel zganjati evforije: "Ne smemo se zadovoljiti. Dobro se zavedamo, da po desetih tekmah še nihče ni osvojil naslova. So stvari, ki jih bo treba izboljšati, zato tega (dobrega začetka sezone, op. a.) ne smemo pretirano proslavljati. Vsi vemo, kako pomembne so naslednje tekme."

Novinec Lively znova dvomesten

Timu Hardawayu Juniorju met tokrat ni stekel kot na nekaterih prejšnjih tekmah (4/14), pa vendar je ostrostrelec dosegel 15 točk in ujel še devet odbitih žog. Dvomestna sta bila pri gostih še Josh Green (13) in novinec pod košem Dereck Lively II. (10). Za New Orleans, ki ima precej težav s poškodbami, je 20 točk dosegel Brandon Ingram, 18 jih je dodal Zion Williamson.

Ekipi se bosta znova pomerili v noči na sredo. Obračun bo štel tudi kot del medsezonskega turnirja, v katerem ima Dallas trenutno po eno zmago in poraz. Teksašani so z razmerjem 8:2 na prvem mestu zahodne konference izenačeni z aktualnimi prvaki iz Denverja. Pelikani imajo štiri zmage in šest porazov.