Dončić brez dlake na jeziku: Moramo biti boljši na obeh straneh parketa

Boston, 07. 06. 2024 05.36 |

Jakob Batič
73

Košarkarji Dallasa finalne serije z Bostonom niso odprli po svojih željah. Na gostovanju v TD Gardnu so že po prvi četrtini zaostajali za 17 točk in v nadaljevanju neuspešno iskali priključek z razigranimi kelti. Na koncu je bilo 107:89 v korist Bostona. Luki Dončiću je bilo dejstvo, da je bil s 30 točkami še enkrat več prvi strelec obračuna, v slabo uteho.

Luka Dončić vs Boston FOTO: Sofascore.com

Košarkarji Bostona so zadeli devet trojk več od Dallasa (16:7) in ob tem zbrali kar 14 asistenc več (23:9). Gostujoči košarkarji so imeli po treh četrtinah kombinirano le pet podaj, kar je najmanj v ligi NBA v zadnjih treh sezonah. Razmerje v blokadah je bilo 9:1 v korist keltov.

Kristaps Porzingis vs Dallas
Kristaps Porzingis vs Dallas FOTO: Sofascore.com

"So najboljša ekipa pri metu z razdalje v ligi. To jim je težko odvzeti, sploh ko imajo na parketu pet košarkarjev, ki lahko vsi zadenejo za tri. Mi pa nismo zadeli dovolj metov, da bi jih lahko premagali. Ampak moramo biti boljši na obeh straneh parketa," je bil po debitantskem nastopu na tekmah finala lige NBA realen Luka Dončić.

Zgoraj navedeni podatki zgovorno pričajo, kako odlično delo je v obrambi opravil Boston, ki je sredi druge četrtine vodil celo za 29. Z delnim izidom 35:14 na koncu prvega in začetku drugega polčasa se je Dallas sicer vrnil na le osem točk zaostanka in kazalo je, da bi utegnili spremljati napeto končnico.

"V teh trenutkih smo igrali našo košarko. Nismo jim dovolili, da bi prihajali do skokov v napadu. Zabavali smo se, to moramo početi večkrat," je dobre minute Dallasa na začetku tretje četrtine komentiral vidno razočarani Dončić.

'Imeli smo odprte mete, samo zadeli jih nismo'

Najboljši strelec obračuna s 30 točkami je parket zapustil že slabih pet minut pred koncem, saj zmagovalec zaradi visoke prednosti Bostona ni bil pod vprašajem. Kelti so vse dvome razblinili ob koncu tretje četrtine, ko so na nalet Dallasa odgovorili s svojim delnim izidom 14:0.

Boston vs Dallas
Boston vs Dallas FOTO: Sofascore.com

Jaylen Brown, Jayson Tatum in druščina so zadevali odprte mete za tri, na drugi strani jih košarkarji Dallasa niso. Še posebej nerazpoložen je bil Kyrie Irving z 12 točkami (0/5 za tri).

"Imeli smo odprte mete, samo zadeli jih nismo. Zdaj moramo razmišljati o naslednji tekmi, ker je ta že končana," o porazu ni želel pretirano razmišljati Dončić, ki je poudaril, da ga s soigralci obilo dela čaka predvsem v obrambi: "Odlično odpirajo prostor, ker imajo veliko dobrih strelcev z razdalje. Morali bomo narediti več, da jim onemogočimo odprte mete."

Dončič je iz igre metal 12/16, od tega 4/12 za tri. Zadel je več kot polovico trojk svoje ekipe. FOTO: AP

V dresu keltov se je po dobrem mesecu odsotnosti zaradi poškodbe vrnil Kristaps Porzingis in takoj zablestel z 20 točkami, od tega 18 v prvem polčasu, ko je bil glavni razlog za visoko prednost svoje ekipe. Iz igre je metal 8/13, zbral je še šest skokov in tri blokade.

"Bil je odličen. Zadeval je v napadu in blokiral naše mete v obrambi. Na obeh straneh parketa je bil odličen," je nekdanjemu soigralcu na dušo popihal Dončić. 25-letni Ljubljančan je izpostavil, da so košarkarji Bostona levji delež v obrambi opravili s pokrivanjem ena na ena, zaradi česar prostora za Dallas tako značilne "alley-up" podaje ni bilo.

Ne gre delati panike, sledita počitek in ogled posnetkov

Na vprašanje naše novinarke Tadeje Lampret, kaj bo pred drugo tekmo v noči na ponedeljek najbolj pomembno, pa je odvrnil: "Počitek in ogled posnetkov, kaj smo počeli narobe."

Košarkarji Dallasa lahko optimizem kljub visokemu porazu črpajo tudi iz dejstva, da so prvi tekmi serije izgubili tako v prvem kot drugem krogu proti LA Clippers oziroma Oklahomi. Obe seriji so nato dobili po šestih tekmah.

"Za nami je šele prva tekma, na kateri nismo opravili svojega dela, zato se moramo zdaj osredotočiti na naslednjo," Dončić iz poraza ni delal drame in je za konec še enkrat poudaril, da je z mislimi že pri drugem obračunu, ki ga bo prav tako gostil bostonski TD Garden.