Domžalčani se ne dajo

Domžale, 31. 05. 2008 20.33 |

V drugi tekmi finala so košarkarji Heliosa Ljubljančanom vrnili za poraz v Tivoliju in izid v zmagah izenačili na 1:1.

Košarkarji domžalskega Heliosa so na drugi tekmi finala lige UPC Telemach doma premagali Union Olimpijo s 93:88 in tako povsem odprli dvoboj za naslov slovenskega prvaka. Domžalčani so v svoji dvorani pokazali povsem drugačen obraz kot na prvi tekmi v Tivoliju, kjer niso bili dorasel tekmec Ljubljančanom. Tokrat pa so že na začetku veliko pogumneje začeli tekmo in v zadnjih štirih minutah zadnje četrtine uprizorili preobrat, ki jim je prinesel izenačenje v finalni seriji. Junak preobrata je bil Robert Troha, ki je bil s 27 točkami tudi najboljši strelec tekme.

Očitno bo košarkarski finale v nadaljevanju še napet ...
Očitno bo košarkarski finale v nadaljevanju še napet ... FOTO: Damjan Žibert

Prav Troha je že v prvi četrtini s trojko poskrbel za prvo višje vodstvo gostiteljev, ko je v četrti minuti zadel za 13:6. Ljubljančani sicer niso dopustili, da bi se domačini preveč odlepili in izid izenačili že na 15:15, na koncu pa so celo za točko dobili prvi del igre. Po podobnem scenariju je potekala tudi druga četrtina. Helios si je v 15. minuti s prostima metoma Jureta Močnika priigral prednost 40:33, za razliko od prvega dela pa jim je na glavni odmor uspelo odnesti dve točki naskoka.

V zadnjih dveh delih je polna domžalska dvorana tako pričakovala še zelo napet razplet tekme, kar se je tudi uresničilo. Tretjih deset minut je le še dvignilo napetost, saj sta jih moštvi končali le s tremi točkami razlike. A takrat se je zdelo, da so „Zmaji“ ujeli pravi ritem. Ko je Jasmin Hukić na začetku zadnje četrtine zadel trojko za prednost 73:66, je kazalo, da je odpor domačinov strt. Še posebej, ko je prednost še za točko povišal Ronnell Taylor (78:70).

Zoran Martič
Zoran Martič FOTO: Damjan Žibert

A izbranci Zorana Martiča so imeli drugačne načrte. Z delnim izidom 8:2 so se v 38. minuti približali le na dve točki (80:82), slabo minuto in pol pred koncem pa je Troha z novo trojko poskrbel za vodstvo s 86:84. Ljubljančani, ki so pogrešali točkovni delež Gorana Dragića in Hasana Rizvića (oba nista dosegla niti točke), na nov nalet Heliosa niso imeli pravega odgovora, delovali so precej nebogljeno in metali iz neizdelanih položajev. Pol minute pred koncem se jim je sicer uspelo približati na -2 (88:90), toda zatem je Taylor dvakrat zgrešil izza črte in tako „odloči“ zmagovalca.