Nov izjemen strelski večer Dončića

Dallas, 11. 11. 2023 06.02 |

Marko Juvan, STA
38

Košarkarji Dallasa so zabeležili novo zmago v severnoameriški ligi NBA. Po domačem porazu proti Torontu so se hitro pobrali in ob novem izjemnem strelskem večeru Luke Dončića premagali ekipo Los Angeles Clippers s 144:126. Slovenski košarkarski biser v dresu teksaške ekipe je dosegel 44 točk in ob tem dodal šest skokov in šest podaj v 32 minutah. Ljubljančan je bil še posebej razpoložen v drugi četrtini, ko je zabil kar sedemnajst točk. Obračun je štel tudi za skupinski del na novo ustoličenega pokalnega tekmovanja, kjer Dallas ostaja v igri za napredovanje. Mavericksi bodo v nedeljo v New Orleansu začeli serijo štirih gostovanj.

Za Dallas je to sedma zmaga v letošnji sezoni. Razmerje zmag in porazov 7-2 jih trenutno uvršča na drugo mesto zahodne konference, le za lanske zmagovalce lige Denver Nuggetse. Petkov večer po lokalnem času je pomenil, da je tekma štela tudi za medsezonski turnir lige, kjer Dallas igra v zahodni skupini B in je zdaj pri eni zmagi in porazu.

Zasedbo iz Teksasa je s 44 točkami znova vodil slovenski as Luka Dončić. Ta je tokrat zadel 17 od 21 metov iz igre, iz devetih poskusov za tri točke pa je bil natančen šestkrat. Dobro je bil strelsko razpoložen tudi Kyrie Irving, ki je pristavil 27 točk, Tim Hardaway ml. pa 17. Za Clipperse je Kawhi Leonard dosegel 26 točk, Bones Hyland 17, James Harden in Russell Westbrook pa 14.

Dallas je odločilno razliko proti ekipi iz mesta angelov naredil v drugi četrtini, ki jo je dobil s 47:18. K temu je pripomogel tudi Dončić, ki je 27 svojih točk dosegel v prvem polčasu. Dallas je z delnim izidom 35:4 ob polčasu povedel s 77:51, po tretji četrtini pa s 115:89 in dvoboj je bil praktično odločen. Mavericksi bodo v nedeljo v New Orleansu začeli serijo štirih gostovanj.

LeBron James in Anthony Davis
LeBron James in Anthony Davis FOTO: AP

LeBron James je z 32 točkami Los Angeles Lakerse vodil do zmage po preobratu s 122:119 nad Phoenix Sunsi. Po udarcu v spodnji del leve noge je 38-letni veteran prikazal še eno predstavo, ki ni bila v skladu z njegovo starostjo in Jezernikom pomagal prekiniti niz treh porazov. Dodal je še 11 skokov in šest podaj. Za Sonca je Kevin Durant dosegel 38 točk, Phoenix je pred tem vodil za 14 točk, ob polčasu pa je bilo 63:55. A Los Angeles je z delnim izidom 14:0 in polaganjem Austina Reavesa v zadnji četrtini povedel prvič po prvi četrtini, do konca pa so prednost tudi zadržali.

Boston CelticsI so po dveh zaporednih porazih doma prepričljivo s 121:107 premagali Brooklyn Netse. Jaylen Brown je zbral 28 točk, Jayson Tatum pa 23. Do šeste zmage v sezoni, pete zaporedne, so prišli košarkarji Minnesote. Timberwolvesi so s pomočjo 29 točk Karla-Anthonyja Townsa in 28 Anthonya Edwardsa s 117:110 v gosteh ugnali San Antonio Spurse. Za slednje je letošnji prvi izbor na naboru lige Victor Wembanyama vpisal 29 točk, devet skokov, štiri podaje in štiri bloke.

Najkoristnejši igralec lanskega rednega dela sezone Joel Embiid je v zmagi Philadelphie nad Detroitom dosegel 33 točk. Tyrese Maxey je za 76ers, ki so zdaj pri sedmih zmagah in enem porazu na vrhu vzhodne konference, dodal 29 točk. Embiid je pobral še 16 skokov, Philadelphia pa je nadoknadila zaostanek 16 točk in Detroitu zadala sedmi zaporedni poraz.

Dallas Mavericks vs Los Angeles Clippers
Dallas Mavericks vs Los Angeles Clippers FOTO: Sofascore.com

Na preostalih tekmah so Charlotte Hornetsi premagali Washington Wizardse s 124:117, zasedba Utah Jazz s 127:121 Memphis Grizzliese, ki ostajajo pri zgolj eni zmagi, Houston Rocketsi so doma s 104:101 ugnali New Orleans Pelicanse, Kralji iz Sacramenta pa s 105:98 ekipo Oklahoma City Thunder.

Izidi, liga NBA, redni del:
Dallas Mavericks - Los Angeles Clippers 144:126 (30:33, 47:18, 38:28, 29:37)
Luka Dončić 44 (17:21 iz igre, 6:9 za tri, prosti meti 4:4, šest skokov in šest podaj v 32 minutah).

Detroit Pistons - Philadelphia 76ers        106:114

Washington Wizards - Charlotte Hornets      117:124

Boston Celtics - Brooklyn Nets              121:107

Houston Rockets - New Orleans Pelicans      104:101

Memphis Grizzlies - Utah Jazz               121:127

San Antonio Spurs - Minnesota Timberwolves  110:117

Phoenix Suns - Los Angeles Lakers           119:122

Sacramento Kings - Oklahoma City Thunder    105:98