Prvi poraz Dallasa v domači dvorani v sezoni

Dallas, 09. 11. 2023 06.05 |

M.J., STA
4

Košarkarji ekipe Dallas Mavericks so se na tekmi rednega dela lige NBA pomerili z gosti iz Toronta in izgubili (116:127), kar je njihov prvi poraz v dvorani American Airlines Center v sezoni. Teksašani imajo na osmih tekmah šest zmag in dva poraza. Slovenski košarkarski as Luka Dončić je bil z 31 točkami najboljši strelec dvoboja. Ljubljančan je dodal še sedem skokov in osem podaj in štiri ukradene žoge v 38 minutah igre.

Košarkarji Dallasa so doživeli drugi poraz v severnoameriški ligi NBA. Po Denverju so danes na domačih tleh klonili proti Torontu. Pri teličkih, ki so nastopili brez centra Derecka Livelya II, je bil poleg Luke Dončića (iz igre je metal 11:26, od tega za 3 točke 2:10) drugi strelec Kyrie Irving z 22 točkami. Tim Hardaway Jr. je dosegel 17, Derrick Jones Jr. pa 15 točk. Pri prvakih lige NBA iz leta 2019 je blestel Pascal Siakam, ki je 31 točkam dodal še 12 skokov, medtem ko je OG Anunoby za zmago dodal 26 točk.

Dallas je prevladoval v uvodni četrtini, po vodstvu devetih točk (24:15) pa je kanadska ekipa najprej vzpostavila ravnotežje, v končnici prve polovice tekme pa si priigrala sedem točk naskoka (62:55). Tehtnico na svojo stran je dokončno nagnila sredi tretje četrtine, ko je povedla s 84:76, od tedaj naprej pa imela tekmo pod nadzorom. Največ je vodila za 15 točk (119:104).

Luka Dončić je bil z 31 točkami prvi strelec srečanja  v Dallasu.
Luka Dončić je bil z 31 točkami prvi strelec srečanja v Dallasu. FOTO: AP

Dallas, ki je na dosedanjih tekmah dosegel šest zmag in doživel dva poraza, bo naslednjo tekmo igral v noči na soboto, ko bo v domačem American Airlines Centru gostil Los Angeles Clipperse (3-4).

Dallas Mavericks vs Toronto Raptors
Dallas Mavericks vs Toronto Raptors FOTO: Sofascore.com

Harden prvič za Clipperse
Kalifornijska zasedba je klonila v Brooklynu s 93:100, prvo tekmo zanjo pa je odigral James Harden. Štiriintridesetletni branilec je za LA Clippers v slabih 12 minutah dosegel 12 točk, najučinkovitejši pa je bil Paul George s 24 točkami. V noči na četrtek je bilo na sporedu še 12 tekem. Vodilna ekipa Zahodne konference in zadnji prvaki lige NBA iz Denverja so na krilih Nikole Jokića po pravi srhljivki premagali Golden State Warriorse s 108:105. Srbski center je dosegel 35 točk, pobral 13 žog pod obročema in zbral pet podaj, medtem ko je bil pri bojevnikih najučinkovitejši Steph Curry s 23 točkami.

V Vzhodni konferenci se je na prvo mesto prebila Philadelphia, ki je premagala Boston s 106:103. Za ekipo iz mesta bratske ljubezni je – ob le enem porazu – to šesta zmaga v tej sezoni, na drugem mestu so Kelti (5-2). Pri gostiteljih sta blestela Joel Embiid s 27 točkami, 10 skoki in štirimi asistencami ter Tyrese Maxey s 25 točkami, pri osmoljencih iz Bostona pa je bil najbolje razpoložen latvijski velikan Kristaps Porzingis z 29 točkami.

San Antonio je v kultni dvorani Madison Square Garden v New Yorku klonil s 105:126. Pri kratkohlačnikih so bili najbolj razpoloženi Jalen Brunson s 25, RJ Barrett s 24 in Julius Randle s 23 točkami, pri Ostrogah pa Jeremy Sochan s 16 točkami. Francoski čudežni deček Victor Wembanyama je – ob slabem metu 4-14 – dosegel 14 točk za ekipo iz Teksasa. Milwaukee je na domačem parketu po hudem boju strl odpor Detroita s 120:118. Damian Lillard je za gostitelje dosegel 34 točk, "čudežni Grk" Giannis Antetokounmpo pa je za zmago prispeval 15 točk, devet skokov in pet podaj. Pri Batih sta bila najbolj učinkovita Cade Cunningham s 34 in Marcus Sasser s 26 točkami.

Rakete iz Houstona so povozile oslabljene Jezernike iz Los Angelesa – manjkali so poškodovani Anthony Davis, Jarred Vanderbilt, Gabe Vincent in Jaxson Hayes – in visoko zmagale s 128:94. Pri teksaški ekipi je bil najbolje razpoložen Jalen Green z 28, pri kalifornijski pa Japonec Rui Hachimura s 24 točkami. Oklahoma je doma ugnala Cleveland s 128:120, prvo ime dvoboja pa je bil – ob sijajnem metu 15-22 – Shai Gilgeous-Alexander s 43 točkami. Sacramento je po podaljšku premagal Portland s 121:118, Washington je zmagal v Charlottu s 132:116, Indiana pa je bila na domačem parketu boljša od Utaha s 134:118.

Izidi, liga NBA, redni del:
Dallas Mavericks – Toronto Raptors 116:127 (33:27, 25:35, 30:37, 28:28)
Luka Dončić 31 (met 11:26, za tri 2:10, prosti meti 7:10, sedem skokov in osem podaj in štiri ukradene žoge v 38 minutah).

Denver Nuggets – Golden State Warriors         108:105

Charlotte Hornets – Washington Wizards         116:132

Indiana Pacers – Utah Jazz                     134:118

Philadelphia 76ers – Boston Celtics            106:103

Brooklyn Nets – LA Clippers                    100:93

New York Knicks – San Antonio Spurs            126:105

Chicago Bulls – Phoenix Suns                   115:116 (podaljšek)

Houston Rockets – Los Angeles Lakers           128:94