Cooper: Dončić je len in ne igra obrambe, v moji ekipi zagotovo ne bi igral

Ljubljana, 20. 08. 2024 12.40 | Posodobljeno pred 22 dnevi

Član legendarne košarkarske franšize Los Angeles Lakers v njeni zlati eri v osemdesetih letih prejšnjega stoletja Michael Cooper je v svojem podkastu "Showtime with Coop" med drugim z vsemi topovi udaril po najboljšem slovenskem košarkarju Luki Dončiću. Cooper sicer priznava 25-letniku neverjetno zmožnost doseganja košev, a v isti sapi zelo kritično ocenjuje Dončićevo igro na nasprotni strani košarkarskega parketa.

Bil je član nepozabne generacije jezernikov iz Los Angelesa, ki so z legendarnim Earvinom "Magicom" Johnsonom in drugimi zvezdniki pred štirimi desetletji (s)pisali enega izmed najimenitnejših poglavij v zgodovini najmočnejše košarkarske lige na svetu.

Danes je 68-letni Michael Cooper trener ženske ekipe Atlanta Dream v ligi WNBA in gostitelj podkasta "Showtime with Coop", v katerem je pred dnevi javno okrcal enega najboljših košarkarjev na svetu ta hip, Luko Dončića. "Drži, da ima Dončić to zmožnost doseganja trojnih dvojčkov na praktično vsaki tekmi bodisi rednega dela sezone bodisi končnice, a na drugi strani igrišča prihajata do izraza njegova lenoba in pomanjkanje želje za igranje v obrambi. Takšen košarkar zagotovo ne bi igral v mojem moštvu," je kot iz topa izstrelil nekdanji prvak lige NBA z Lakersi.

Cooper je bil sicer v svoji karieri znan po odlični igri v obrambi, zaradi česar je bil leta 1987 imenovan za najboljšega obrambnega igralca v najmočnejši košarkarski ligi na svetu. "Če bo popravil ta segment v igri, potem ga bom obravnaval kot kompletnega košarkarja. Do takrat pa bo v mojih očeh zgolj dober napadalec. Dallas bo prvak lige samo v primeru, da vsi prispevajo podoben delež v obrambi, sicer bodo tudi v prihodnjih sezonah ostali pred vrati raja," je med drugim še dejal Cooper.

KOMENTARJI (227)

asdfghjklč
26. 08. 2024 17.54
Po koliko minut je pa cooper igral na tekmo in koliko minut je igral vse skupaj v eni sezoni? Ko bo imel isto ali večjo minutažo, takrat pa naj pametuje o vsem, kar mu pade na dušo ...
asdfghjklč
26. 08. 2024 18.13
Sem našel malo statistike za tega pametnjakoviča ... Cooper je igral od 22.-33. leta, pri 24-ih letih je imel edinkrat čez 30 minut na tekmo - povprečje ob koncu sezone e bilo 32,4 minut, drugače, če vzamemo njegovo povprečje v bližini lukovih let samo, recimo od 22.-26. leta, so njegove minutaže (pri 22-ih letih) 2,3 min, (23) 24,1 min, (24) 32,4 min, (25) 28,9 min in (26) 26,2 min ..... Zdaj pa Luka: v NBA igra od 19-24. leta Skozi kariero je njegova povprečna minutaža 34,9 min, drugače pa (pri 19-ih letih) 32,2 min, (20) 33.6 min, (21) 34,3 min, (22) 35,4 min, (23) 36,2 min in (24) 37,5 min ... In to zdaj pametuje človek, ki ima veliko manjšo minutažo v primerjavi z njim in je veliko bolj spočit ob koncu sezone kot on ... Normalno, da ko si že čisto crknjen ob koncu sezone, da rabiš vsaj par dni počitka, da normalno fukcioniraš čez celo tekmo. Jaz razumem kako je to, ko si utrujen od prenapornih treningov in tekem.
VR tak Urbin sin
20. 08. 2024 21.58
-1
Najprej je treba vedeti, da Cooper ni trener , ki bi kdaj koli lahko treniral kot glavni trener v NBA ...in ne smemo pozabiti na 1,2 ukradenih žog na tekmo kar je edino , kar je izenačen z Dončičem ----ampak Luka je len
Luigi Taveri II.
20. 08. 2024 21.34
+1
Je to tisti temnopolti igralec s povprečno statistiko 8 točk , 3 skoke in 4 asistence v NBA ali sem ga zamešal s kom iz Burger Kinga ?
+9
Cooper se heca! Če ima človek povprečje 33 košev, 9 podaj in 9 skokov na tekmo, potem je evidentno da nekaj da od sebe. Že več kot 9 skokov na tekmo nam pove, da obramba ni tako slaba. NBA premore množico zelo atletskih igralcev, ki pa niti slučajno ne premorejo takšno povprečje skokov. Ima tudi kar nekaj prestreženih žog, pa ni ne vem kakšen atlet. Pa tudi kakšno lepo blokado je podelil, pa tega od njega niti ne bi pričakovali! Je pa zelo inteligenten igralec, ki zna čitati igro in ne potrebuje atletike, da bi upešno mešal štrene nasprotnikom!
ummax
20. 08. 2024 19.54
-2
Ima prav...še tri, štiri leta in ko bo šut padel, kar bo ob staranju, bo Luka živel le še na stari slavi (plači). Hvala bogu si je to zaslužil,ampak njegova naj leta so za nami, pa bom navijal zanj vedno, le resnico je treba videti in priznat.
DSS
20. 08. 2024 19.12
+7
Dončić ni pripeljan da igra obrambo ampak da zabija koše in organizira napade. Za obrambo so drugi igralci zadolženi. Če ne razumete poglejte intervju Paul Georga na to temo.
DSS
20. 08. 2024 19.03
+7
Who is Cooper.....če nebi bilo zvezdnikov on nebi osvojil nič.
Zivo
20. 08. 2024 18.14
+2
To je BEDASTA izjava. Luka je popoln igralec z samo malo manjšimi dosežki v obrambi. Kakšno obrambo pa ima Stephen Curry? Slabo in zato ga ta tip ne bi uvrstil v svoj tim.
Pig Brother
20. 08. 2024 18.13
-3
Vem samo če bi se drugi tolk silil v napadu bi mel tud tolko košev, verjetno še več, ker on 70% zgreši
Bagzii
20. 08. 2024 18.04
+11
Pro minutaži in št telem ki jih igra, je zanj fizično nemogoče igrati napad in obrambo na najvišjem nivoju. To so lahko počeli Kobe, LeBron, Jordan v najboljših letih. Luka ni vrhunski atlet kar je dejstvo. Vseeno pa za 5min slave pisati, da je len ter da ga ne bi imel v ekipi ni komemtarja vredno