Cedevita Olimpija prvič v sezoni do dveh zaporednih zmag v ligi Aba

Ljubljana, 04. 11. 2023 20.50 |

Košarkarji Cedevite Olimpije so v 6. krogu lige Aba premagali Borac iz Čačka z 82:78 in tako prvič v sezoni dosegla zaporedni zmagi v enem tekmovanju. Po Studentskem centru prejšnji teden so v Stožicah v ligi Aba premagali še Borac iz Čačka. Po šestih krogih imajo Zmaji štiri zmage.

Hkrati je bila to šele peta zmaga Ljubljančanov v novi sezoni. V evropskem pokalu so po petih nastopih še brez uspeha, tri poraze so doživeli v superpokalu lige Aba, eno zmago pa so vknjižili v slovenskem superpokalu.

Za Cedevito Olimpijo je bila to četrta in zadnja tekma v nizu pred domačimi gledalci. V evropskem pokalu bo 7. novembra gostovala v Benetkah, v regionalnem tekmovanja pa pri FMP (11. 11.).

Ljubljančani so zasluženo vpisali načrtovani dve točki, saj so bili večino tekme boljši nasprotnik, zbranost pa so ohranili tudi v zadnji četrtini. To so odprli z najvišjo prednostjo (67:56) in jo nato suvereno zadržali vse do konca.

Ključni posamezniki so bili Karlo Matković z 18 točkami in zgolj enim zgrešenim metom iz igre (9:10, 7 skokov), JR Stewart, ki je prav tako zbral 18 točk (met iz igre 8:14), ter Klemen Prepelič (14 točk, trojke 4:10, 6 podaj).